Reklama

Rusza ostatni etap remontu wiaduktu na DK86. Od jutra nowa organizacja ruchu

Redakcja
Kolejne zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 86. Remont wiaduktu wkracza w kolejny etap. Jednak utrudnienia potrwają jeszcze kilka tygodni.

Na początku listopada rozpoczął się remont wiaduktu na DK86, czyli ul. Murckowskiej. Obiekt nad ul. Porcelanową był w fatalnym stanie technicznym. Miasto uznało, że prace remontowe trzeba koniecznie wykonać przed zimą. W innym wypadku obiekt prędzej czy później trzeba by było zamknąć. Dlatego na wysokości Doliny Trzech Stawów zamknięto ruch na jednej jezdni. Przekierowano go na drugą stronę wiaduktu. Z powodu takiej organizacji ruchu tworzą się długie korki. Zwłaszcza w godzinach szczytu i zwłaszcza od strony Sosnowca.

Naprawa dylatacji trwa już trzy tygodnie, a prace przebiegają zgodnie z planem. Tak, jak zapowiadał MZUiM, teraz wkroczą w ostatni już etap. Remontowana będzie teraz wschodnia strona obiektu. Oznacza to, że od poniedziałku, 22 listopada, nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie wiaduktu nad ul. Porcelanową. Przez najbliższe 3 tygodnie zamknięta całkowicie zostanie jezdnia w kierunku Sosnowca, a ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Tychów. Kierowcy będą poruszać się dwoma pasami w kierunku Tychów i jednym pasem w kierunku Sosnowca.

Prace mają potrwać do 12 grudnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*