Reklama

Rusza kolejna edycja Placu na Glanc

Otwarcie wyremontowanego placu przy ul. Powstańców 4

Szymon Kosek
Akcja „Plac na Glanc” prowadzona jest od 2013 roku. Przez ten czas odnowionych zostało 6 podwórek. Do 17 marca przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji. Swój plac może zgłosić każdy.

Idea „placu na Glanc” jest prosta. Mieszkańcy zgłaszają podwórka przy swoich kamienicach i blokach. Po porównaniu wszystkich, organizatorzy wybierają najlepsze zgłoszenie. Potem, konsultując się z mieszkańcami, opracowują projekt i realizują go, również z pomocą mieszkańców. W tym roku Miasto Ogrodów przeznaczy na rewitalizację 45 tys. złotych. Zgłoszenia należy wysyłać do 17 marca na adres [email protected] z tytułem „PLAC NA GLANC”. Wnioski muszą zawierać wypełniony formularz oraz trzy zdjęcia pokazujące wskazane miejsce. Można je też donieść bezpośrednio do sekretariatu Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego 2 z dopiskiem „Plac na Glanc”. Mile widziane są deklaracje, jaki wkład własny (pomoc w wykonywaniu prac) mogą wnieść zainteresowani mieszkańcy.

W ubiegłym roku wyremontowany został plac przy ul. Powstańców 4. Ma nową nawierzchnię, kwiaty i krzewy, są też lampy ledowe. Pojawiło się też pole do minigolfa i plac zabaw dla dzieci. Koszt inwestycji wyniósł wówczas 40 tys. złotych.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku. Od początku organizuje ją instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów i trzej młodzi projektanci: Grzegorz LayerEwa LabusMichał Centkowski. Celem akcji jest nie tylko rewitalizacja podwórek. Chodzi też o to, by zachęcić mieszkańców do wspólnej pracy nad własnym otoczeniem i dbania o nie w przyszłości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*