Reklama

Rusza budowa hotelu przy dworcu w Katowicach. Inwestor pokazuje nowe wizualizacje

Łukasz Kądziołka
Rozpoczyna się długo zapowiadana inwestycja w ścisłym centrum Katowic. Przy ul. Młyńskiej powstanie nowy hotel. Budynek zajmie miejsce zniszczonego płatnego parkingu przy katowickim dworcu.

Nowy hotel powstanie w ścisłym centru Katowic, przy dworcu kolejowym. Inwestor przejął teren przy ul. Młyńskiej pod koniec zeszłego roku. Teraz w końcu ruszą prace na działce, na której do tej pory funkcjonował zdegradowany i płatny parking. Tuż obok budynku urzędu miasta ma wyrosnąć dwuczęściowy kompleks o dwóch różnych funkcjach. Na razie inwestor ogłosił tylko budowę hotelu, ale wiadomo, że w planach ma obiekt biurowy. Obydwie części mają być ze sobą połączone. Do ściany urzędu przylegać będzie część biurowa, a hotel ma być położony bliżej placu Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Galerii Katowickiej. Tak inwestor opisuje nowy hotel: – Położenie hotelu jest naprawdę wyjątkowe – w pobliżu głównego dworca kolejowego oraz Galerii Katowickiej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach. Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto. Katowice wyrastają na wiodącą metropolię w południowej części Polski, oferującą nie tylko doskonałe możliwości biznesowe, lecz także inspirujące miejsca na wypady weekendowe i doskonałą scenę artystyczną, zasługujące na znakomicie położony hotel średniej kategorii – mówi Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG. Europejski inwestor już w 2018 roku podpisał umowę dotyczącą zarządzania nowym obiektem z Grupą Orbis. Mercure Katowice City Center, bo tak będzie nazywał się hotel, ma oferować 268 pokoi, restaurację, zaplecze konferencyjne i centrum fitness. Pod hotelem znajdzie się parking podziemny. Do całego kompleksu poprowadzone zostaną 3 wjazdy z ul. Młyńskiej. Obiekt kategorii średniej (midscale) to będzie trzeci, po Novotelu i Ibis Budget, hotel marki AccorHotels w Katowicach. Otwarcie Mercure Katowice City Center planowane jest do końca 2020 roku. Na parkingu przy ul. Młyńskiej zdemontowany został parkomat i pojawiły się informacje o tym, że od poniedziałku ten teren będzie już placem budowy.


Tagi:

Komentarze

  1. Anna 27 sierpnia, 2019 at 3:24 pm - Reply

    Poczekamy, zobaczymy efekt końcowy. W Katowicach jakoś jest taka dziwna reguła, że wizualizacje Urzędu Miasta i inwestorów odbiegają znacznie od późniejszej realizacji. Nie pamiętam jednej wizualizacji wyżej wymienionych podmiotów, która byłaby zgodna z tym, co potem widzimy.

Dodaj komentarz

*
*