Reklama

Rozpoczyna się rozbiórka hotelu Silesia. Na jego miejscu stanie nowy hotel i biurowce

Grzegorz Żądło
Vastint Poland rozpoczyna rozbiórkę hotelu Silesia. Prace mają potrwać do września 2019 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego hotelu i dwóch biurowców.

Hotel Silesia został otwarty w 1971 roku. Działał do 2006 roku. potem kilka razy zmieniał właściciela. Kilkanaście miesięcy temu kupił go deweloper Vastint Poland. Od razu zapowiedział, że budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstaną nowe obiekty. Żeby to było możliwe, konieczne była zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ostatecznie inwestor zdecydował, że zbuduje dwa biurowce i nowy hotel. Łącznie obiekty będą miały 35 000 m kw. powierzchni, z czego na trzygwiazdkowy hotel przypadnie 5 000 m kw. Będzie miał 144 pokoi i znajdzie się we wschodniej części działki. Jeden z biurowców stanie po jego zachodniej, a drugi po północnej stronie. Inwestor przewidział 325 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Byliśmy w Hotelu Silesia ostatni raz przed wyburzeniem

Teren został już przekazany firmie rozbiórkowej z Grupy TREE. Prace wyburzeniowe potrwają 5 miesięcy i powinny zakończyć się we wrześniu. Hotel będzie rozbierany piętro po piętrze. – Należy pamiętać, że budynek usytuowany jest w samym centrum miasta, co będzie wymagało od nas dodatkowych działań w celu zminimalizowania uciążliwości związanych z pracami rozbiórkowymi i wywozem sporych ilości gruzu. Ponadto, hotel został wybudowany na początku lat 70-tych ubiegłego wieku przy zastosowaniu materiałów, które obecnie uznawane są częściowo za szkodliwe. Jesteśmy zmuszeni wdrożyć specjalne środki ochrony i procedury pracy w trakcie usuwania tych materiałów. Będziemy także chcieli odzyskać jak najwięcej surowców, które zostaną poddane recyklingowi. Zaczniemy od demontażu neonu hotelu Silesia, który zgodnie z wolą Vastint Poland zostanie przekazany miastu i w dalszej kolejności wykorzystany w przestrzeni publicznej miasta – mówi Anna Lewicka, kierownik budowy, TREE Capital Sp. z o.o.

Po uporządkowaniu terenu, bez zbędnej zwłoki. Vastint chce rozpocząć budowę nowego kompleksu, którego projekt powstał w pracowni APA Wojciechowski. Wstępny harmonogram zakłada, że budowa miałaby się zakończyć w 2021 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*