Reklama

Rozpoczyna się przebudowa dróg przy Galerii Libero

Szymon Kosek
Galeria Libero przy ul. Kościuszki ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku. W związku z tym konieczne są przebudowy dróg, które mają zostać przygotowane na zwiększony ruch samochodowy. Przebudowa czeka ulice Kolejową, Rzepakową i Kościuszki, pod którą powstanie tunel. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Ulica Kolejowa zostanie przebudowana na odcinku od ulicy Rzeszótki do Rzepakowej, a Kościuszki – w rejonie skrzyżowania z ulicą Kolejową. Rozbudowane zostaną skrzyżowania: Kościuszki – Kolejowa – Jankego i Kolejowa – Rzepakowa. Powstanie tunel pod ulicą Kościuszki, dodatkowe pasy ruchów, ciągi pieszo-rowerowe, a na włączeniu galerii do ulicy Kolejowej wybudowane zostanie rondo. Ruch samochodowy na czas prac nie będzie zamknięty, tylko czasowo ograniczany.

Pierwsze trzy etapy, czyli prace na skrzyżowaniach ulic Kościuszki – Kolejowej – Jankego i Kolejowej – Rzepakowej nie spowodują zmian w ruchu. Ulice będą wtedy tylko okresowo zwężane. Pierwszy objazd wprowadzony zostanie dopiero we wrześniu i będzie trzeba nim jeździć do października. W związku z budową wschodniej części tunelu zamknięta zostanie część ulicy Jankego na północ od ulicy Kolejowej. Dojazd do marketu Lidl będzie odbywał się wtedy objazdem: ul. Kościuszki na południe od ul. Kolejowej, następnie ul. Stalową, ul. Kolejową i ponownie ul. Kościuszki na północ. W tym czasie nie będzie też obsługiwany przystanek autobusowy Brynów Cefarm.

Od listopada tego roku do lutego 2018 z ruchu wyłączona będzie ulica Kolejowa od ul. Kościuszki do nowo budowanego ronda. Objazd prowadził będzie ulicą Rzepakową i dalej ulicą Kolejową. Przystanek Ligota-Kolejowa obsługiwany będzie przez objazd ulicą Rzeszótki.

Pierwszy etap prac rozpocznie się w maju. Poszerzony zostanie wtedy południowo-wschodni wlot skrzyżowania ulic Kolejowej i Jankego oraz zatoka autobusowa wzdłuż ul. Jankego. W trakcie drugiego etapu powstanie pas do skrętu w prawo z ulicy Kościuszki w Kolejową oraz druga jezdnia ulicy Jankego w kierunku na południe od ulicy Kolejowej. Wybudowany zostanie też nowy pas ruchu wzdłuż ulicy Kolejowej od ulicy Rzepakowej do ulicy Jankego. Ten etap prowadzony będzie od czerwca do sierpnia. Równolegle będzie trwała realizacja etapu trzeciego, podczas którego prace będą obejmowały podłączenia kanalizacyjne, gazowe oraz sieci teleinformatycznych.

Czwarty etap to początek budowy tunelu, a konkretnie jego wschodniej części. Wybudowana będzie też wyspa, która oddzieli nowo powstałą jezdnię od już istniejącej na ulicy Jankego w kierunku południowym od ulicy Kolejowej. Etap piąty podzielony został na dwie części. Powstanie wtedy pozostała część tunelu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*