Reklama

Rozpoczyna się kolejny etap remontu nawierzchni autostrady Katowice-Kraków

Redakcja
W środę 24 kwietnia rozpocznie się ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Podczas prac zachowany ma być ruch dwoma pasami w obu kierunkach. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

To ostatni etap wymiany nawierzchni na A4 z Katowic do Krakowa. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku o długości 4,10 km między węzłami Chrzanów i Rudno (od km 376 do km 380). Następnie wykonawca robót przeniesie się na odcinek o długości 3,5 km między węzłami Jeleń i Chrzanów (od km 368 do km 372). 7 maja rozpocznie się wymiana nawierzchni z poszerzaniem wlotu na plac poboru opłat w Balicach. Włącznie do wymiany pozostało jeszcze 42 km (w obu kierunkach).

Na jezdni w kierunku Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Katowic będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa. Na remontowanych odcinkach wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*