Reklama

Rozpoczęła się budowa kolejnego budynku TBS na Osiedlu Różanym

Grzegorz Żądło
Kilka dni temu rozpoczęła się budowa drugiego z czterech zaplanowanych budynków na os. Różanym przy ul. Sławka. Znajdzie się w nim 55 mieszkań, z których połowa będzie trzypokojowa. Wykonawcą prac jest firma Dombud.

Pierwszy budynek na osiedlu położonym w pobliżu autostrady A4 został oddany do użytku we wrześniu ubiegłego roku (więcej o tym TUTAJ). Ten, którego budowa właśnie się rozpoczęła, ma być gotowy w sierpniu 2017.  Jednocześnie będą trwały prace przy budowie dwupoziomowego parkingu, który obsłuży całe osiedle. Znajdzie się na nim 218 miejsc postojowych, przeznaczonych na wynajem. Cena nie została jeszcze ustalona, ale najprawdopodobniej będzie to około 100 zł za miesiąc.

Wiadomo za to ile będą musieli zapłacić chętni do zamieszkania w nowym bloku. W związku z tym, że buduje go TBS, mieszkań nie będzie można kupić, a jedynie wynająć. Przyszli mieszkańcy muszą wpłacić 1/3 kosztów budowy, czyli 971 zł za metr kw. Drugą część pokrywa TBS z własnych pieniędzy, a trzecia to kredyt (a właściwie emisja obligacji).

Osiedle RozanePołowa z 55 mieszkań w budynku będzie trzypokojowa (ok. 67 m kw.). Pozostałe lokale (po 25%) będą dwu i jednopokojowe. – Nastawiamy się na rodziny, stąd większa niż w pierwszym budynku liczba mieszkań z trzema pokojami – mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dodaje, że wstępnych rezerwacji jest już około 60.

Budowa bloku ma kosztować 6,85 mln zł, a garażu 3,8  mln zł. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć stawianie trzeciego budynku, a wiosną przyszłego roku – czwartego.

Osiedle Różane zaprojektowała pracownia Jana Pallado i Aleksandra Skupina. Wszystkie budynki będą wyglądać tak samo. Ich elewacje są bezpośrednim nawiązaniem do Nikiszowca, stąd motyw róży na ścianach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*