Reklama

Kolejny budynek TBS na os. Witosa otwarty

Grzegorz Żądło
Drugi z planowanych czterech bloków na os. Różanym został w czwartek symbolicznie otwarty, a pierwsi mieszkańcy odebrali klucze. W sumie w budynku są 52 mieszkania. Za rok osiedle ma być gotowe w całości.

Na os. Witosa przy ul. Sławka Katowickie TBS buduje osiedle od 2014 roku. Pierwszy  blok, oddany do użytku we wrześniu 2015 roku, jest w całości zasiedlony. W drugim też nie ma już wolnych lokali. W otwartym w czwartek bloku przeważają mieszkania trzypokojowe. Inwestycja jest bowiem nastawiona na rodziny. Najemcy mieszkań parterowych do dyspozycji mają ogródek, do którego wychodzi się wprost z lokalu. Z kolei na wyższych kondygnacjach (jest ich 6) są balkony. W bloku nie ma piwnic, jest za to wózkownia i rowerownia.

Mieszkania był wykańczane w porozumieniu z przyszłymi najemcami, którzy mogli wybrać z trzech propozycji m.in. płytki w łazience i panele na podłogach.

Czynsze na os. Różanym wynoszą ok. 14,55 zł za m kw. Do tego trzeba doliczyć opłaty za media (CO – rozliczane indywidualnie, wodę i prąd oraz opłatę śmieciową). Chętni do zamieszkania w TBS-ie muszą też wpłacić tzw. partycypację, która jest zwracana w przypadku rezygnacji z najmu (partycypacja jest waloryzowana). W przypadku 50-metrowego mieszkania to około 45 000 zł. Dodatkowo trzeba też wpłacić kaucję w wysokości 12-miesięcznego czynszu.

Do dyspozycji lokatorów osiedla jest dwupoziomowy parking, ale miejsce (w sumie jest ich 203) na nim płatne jest dodatkowo. Na poziomie „0”, czyli pod dachem, kosztuje około 140 zł, a na poziomie „1” około 80 zł. Parking jest dostępny nie tylko dla mieszkańców TBS-u, ale inni płacą nieco drożej (180 i 120 zł).

Trwa już budowa dwóch kolejnych bloków. Mają być gotowe za rok. Znajdzie się w nich 110 mieszkań.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*