Reklama

Na os. Witosa przybędzie bloków. Powstanie ok. 140 mieszkań

Ł. K.
Niecały hektar ma działka, którą kupiła spółka TDJ Estate. Powstanie na niej kilka budynków mieszkalnych. Łącznie na os. Witosa ma przybyć około 140 mieszkań.

TDJ Estate to spółka, która zrealizowała w Katowicach os. Franciszkańskie i buduje biurowce .KTW. W trakcie przygotowania jest też duża inwestycja mieszkaniowa w rejonie ul. Góreckiego, powyżej Muzeum Śląskiego. Spółka nie zwalnia tempa i rusza z kolejną inwestycją. Tym razem na os. Witosa. – Osiedle Witosa to lokalizacja dotychczas pomijana przez prywatnych inwestorów. Z naszych analiz wynika, że ma ona duży potencjał, który postanowiliśmy odkryć na nowo. Jej kluczowym atutem jest dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami Katowic i innymi miastami, m.in. dzięki znajdującej się w pobliżu autostradzie A4mówi Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży TDJ Estate.

Inwestor kupił działkę o powierzchni 0,7 ha u zbiegu ul. Rataja i ul. Bardowskiego. To zielony teren pomiędzy istniejącymi blokami. Znajduje się tu stare boisko do piłki nożnej. Zamierza tam postawić kilka budynków mieszkalnych. Na razie wiadomo tylko tyle, że miałoby tam powstać ok. 140 mieszkań. Teraz trwa opracowywanie koncepcji architektonicznej. Budowa miałaby ruszyć w II kwartale 2018 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Aloyka 9 marca, 2018 at 8:30 pm - Reply

  Kolejne bloki a ludzie i dzieciaki siedzą w domach bo nie mają gdzie wyjść.. Zamiast odnowić boiska.. Postawić ławki dla ludzi to lepiej wziąść kasę i sprzedać i postawić nowe bloki. Zimą powietrze razem ze smogiem stoi bo blok obok bloku… To osiedle schodzi na dno….

 2. k 28 września, 2017 at 10:23 am - Reply

  Rzeczywiście super decyzja … cichutko podjęta ….Nigdzie nie można znal. info o planach w zmianie aglomeracji
  na 2018r. Czy Spółdzielnia poinformowała chociaż mieszkańców w niezawodnej Gazetce Osiedlowej 🙂

  Zdjęcie rewelacyjne – zrobione ze środka boiska – czytaj: przyszłego placu budowy .
  Nieważne ,że mamy problem z parkingami na Witosa a trochę zieleni i przestrzeni sprzedano na taką inwestycję .

 3. Mirka 20 września, 2017 at 9:07 am - Reply

  Ciekawe czy pomyśleli o parkingach bo już teraz zapartkowanie auta graniczy z cudem.Poza tym na tym skrawku KILKA BLOKOW ?!!!

  • Janusz Kot 20 września, 2017 at 8:59 pm Reply

   Współczesne miasta systematycznie redukują miejsca parkingowe dla samochodów.Poczytaj co robią w innych krajach o wyzszym stopniu rozwoju niż kraj nad Wisełką.generalnie zmniejsza się ilość aut na 1000 mieszkańców.
   Auto w mieście zajmuje 60m2 ,rower; 3m2,pasażer tramwaju,autobusu 6m2.Myslisz że miasta są z gumy?
   Poczytaj ,zachęcam, to nie boli.Jak nie znasz żadnego narzecza,pożycz tłumacza od googla.

 4. mirekk 19 września, 2017 at 3:39 pm - Reply

  Zrobili slams z Tauzena, teraz będą robić slams Witosa 😛

Dodaj komentarz

*
*