Reklama

Rozbudowa trybun na Satelicie jest droższa niż chciała miasto

Źródło: https://www.spodekkatowice.pl.

Ł. K.
Powiększenie trybun na Satelicie w Spodku będzie droższe niż zakładano. W przetargu oferty złożyły dwie firmy. Łącznie ma przybyć kilkaset miejsc dla kibiców.

Miesiąc temu miasto pochwaliło się planami powiększenia trybun na lodowisko w Spodku. Pojemność Satelity jest od dłuższego czasu niewystarczająca. 1500 miejsc to za mało, żeby pomieścić kibiców. Po przebudowie trybun ma być o 416 miejsc więcej. Katowickie Inwestycje ogłosiły na początku lipca przetarg na zaprojektowanie i przebudowę trybun.
Koncepcja zakłada przebudowę podestów trybun w taki sposób, żeby rzędy miejsc siedzących znajdowały się na trzech poziomach. Nadal za położonym najwyżej rzędem siedzisk zlokalizowane będą miejsca stojące. Poza tym powstanie też wydzielony sektor dla dziennikarzy z 30 miejscami. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie m.in. przeprowadzić inwentaryzację górnych trybun wraz z istniejącymi instalacjami, wykonać dokumentację projektową i zrealizować przebudowę.

To wszystko na razie plany. Tylko dwie firmy są zainteresowane realizacją inwestycji, a obydwie złożone propozycje przekraczają zakładany przez miasto budżet. Oszacowano go na 1,2 mln zł brutto. Złożone oferty opiewają na 1,6 mln zł brutto i 2 mln zł brutto. Wygląda więc na to, że miasto będzie musiało dołożyć pieniędzy na ten cel albo powtórzyć przetarg. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony, to na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj, będzie miał 3 miesiące od podpisania umowy.


Tagi:

Komentarze

  1. Art 18 sierpnia, 2023 at 2:22 pm - Reply

    pytanie: czy podczas play-offów było 1500 kibiców, bo piszę się od 2 sezonów że ze względu na ustawę o imprezach masowych, może wejść 1180 kibiców, to jak to jest w końcu? miasto chce zwiększyć trybuny do 2000 miejsc z pominięciem w/w ustawy czy jak? Nie znam się to pytam

  2. znowu 17 sierpnia, 2023 at 10:22 pm - Reply

    Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd frazesami w stylu „Wygląda więc na to, że miasto będzie musiało dołożyć pieniędzy na ten cel”, wygląda na to, że płacący podatki w mieście będą musieli wydać więcej.

Dodaj komentarz

*
*