Reklama

Będzie więcej miejsc siedzących na Satelicie w Spodku. W tym tygodniu wizja lokalna

Źródło: https://www.spodekkatowice.pl.

Ł. K.
Będzie więcej miejsc dla kibiców w Spodku. Na Satelicie wybudowane zostaną nowe rzędy trybun. Łącznie przybędzie kilkaset miejsc.

Obecnie 1500 miejsc na trybunach Satelity w Spodku to za mało, żeby pomieścić kibiców. Od dłuższego czasu frekwencja w trakcie meczów GKS Katowice przewyższa możliwości obiektu. Teraz pojemność ma zostać zwiększona. Katowickie Inwestycje ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i przebudowę trybun. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, koncepcja zakłada przebudowę podestów trybun w taki sposób, żeby rzędy miejsc siedzących znajdowały się na trzech poziomach. Nadal za położonym najwyżej rzędem siedzisk zlokalizowane będą miejsca stojące.

Po przebudowie podestów na trybunach wschodniej i zachodniej powstaną dwa dodatkowe rzędy siedzeń. Zastąpią płaskie ławki bez oparć. Nie wszystkie siedziska będą nowe. Oceniono, że 188 siedzeń nadaje się do dalszego użytku, więc zostaną one zdemontowane na czas przebudowy, a później ponownie zamontowane. Łącznie przybędzie ponad 200 miejsc. Zgodnie z opinią rzeczoznawcy zabezpieczeń przeciwpożarowych obiekt zapewnia możliwość bezpiecznej ewakuacji około 2000 osób. Tylko na północnej trybunie, gdzie do tej pory nie było miejsc dla gości, zaplanowano dwa rzędy siedzisk dla łącznie 80 osób.

Ogłoszony w zeszłym tygodniu przetarg zakłada przeprowadzenie wizji lokalnej z zainteresowanymi firmami. Zaplanowano ją na czwartek, 13 lipca. Wykonawcy mogą składać oferty do 26 lipca. Termin wykonania zamówienia to 3 miesiące od dnia zawarcia umowy.


Tagi:

Komentarze

 1. fajnie 11 lipca, 2023 at 10:05 am - Reply

  Teraz czas na więcej miejsc jeżdżących.

 2. Art 10 lipca, 2023 at 8:55 pm - Reply

  super, fajnie a schody też naprawią?

  • Adam 11 lipca, 2023 at 2:04 pm Reply

   A co z filarami podtrzymującymi konstrukcje dachu? Już teraz mocno zasłaniają one widok z najwyższego rzędu.

   • Paulek 22 sierpnia, 2023 at 2:33 pm Reply

    a co mają z nimi zrobić? jak sam napisałeś: podtrzymują one konstrukcję dachu

Dodaj komentarz

*
*