Reklama

Rozbiórka wieży na stadionie Ruchu Chorzów. Będą utrudnienia na DTŚ-ce

Źródło: ksruch.com.

Redakcja
Rozpoczyna się demontaż wieży oświetleniowej na stadionie Ruchu Chorzów. Uszkodzony maszt ma zostać rozebrany w ciągu kilku dni, ale wszystko zależy od pogody. Prace wpłyną na ruch na Drogowej Trasie Średnicowej.

W tym tygodniu Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu poinformował, że stadion Ruchu Chorzów przy ul. Cichej musi zostać zamknięty. Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie. Powodem jest uszkodzenie jednej z wież oświetleniowych. Podczas ekspertyzy zleconej przez MORiS ujawniono pęknięcie w obrębie podstawy masztu. Obiekt będzie można ponownie użytkować dopiero, gdy zostanie on rozebrany.

Demontaż wieży rozpocznie się w sobotę, 21 stycznia. Pracę będą prowadzone ze zwyżki, która pozwala wywieźć pracowników na wysokość ok. 50 metrów. W pierwszej kolejności zostanie zdemontowana instalacja elektryczna i oprawy oświetleniowe. Kolejnym krokiem będzie usunięcie masztu z terenu stadionu. Opracowywany jest plan sposób rozbiórki wieży. Żeby wszystko przebiegło bezpiecznie, zamknięte zostały chodniki wokół stadionu (jak na mapce poniżej).

Jednak konieczna jest też zmiana w organizacji ruchu. Wytyczony został promień ewentualnego upadku jupitera i trzeba na jakiś czas zamknąć dwa skrajne pasy ruchu Drogowej Trasy Średnicowej. Jezdnia DTŚ w kierunku Katowic zostanie zwężona do dwóch pasów:

Demontaż wieży ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Ograniczenia dla pieszych i pojazdów zostaną utrzymane do czasu zakończenia prac. Jak informuje Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora MORiS-u, nie da się podać dokładnego terminu rozbiórki, bo przebieg prac jest uzależniony od warunków pogodowych. Rozbiórka ma potrwać ok. 2-3 dni. Jak początkowo zapowiada MORiS, wszystkie prace powinny potrwać dwa tygodnie, czyli maksymalnie do 30 stycznia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*