Reklama

Restauracja w pokoju. Hotel w Katowicach ma sposób na obostrzenia

Ł. K.
Przedsiębiorcy kontra obostrzenia. Jeden z hoteli w Katowicach radzi sobie z nimi i oferuje usługę „pokoju restauracyjnego”.

Restauracje są oficjalnie zamknięte od wielu miesięcy. Choć część przedsiębiorców decyduje się prowadzić działalność mimo obostrzeń, to wiąże się to z regularnymi kontrolami, nie tylko ze strony policji i sanepidu, ale również skarbówki. Jak pokazuje przykład jednego z hoteli w Katowicach, przedsiębiorcy próbują różnych sposobów na prowadzenie działalności, mimo ograniczeń.

Obecnie lokale gastronomiczne nadal mogą realizować zamówienia tylko na dowóz lub wynos. Jest jednak wyjątek i dotyczy on restauracji hotelowych. Obiekty noclegowe są otwarte od 12 lutego i w wielu miejscowościach, zwłaszcza turystycznych, przeżywają oblężenie. Zgodnie z obostrzeniami mogą oferować tylko do 50% wszystkich miejsc. Natomiast restauracje w hotelach mogą serwować posiłki tylko do pokoi.

Best Western Hotel Mariacki przy ul. Mariackiej 15 aktualnie oferuje 23 pokoje, w których może nocować maksymalnie 40 osób. Wśród tych pokoi hotel wydzielił sześć pokoi restauracyjnych. To sposób, aby skorzystać z działającej tu restauracji Browar Mariacki zgodnie z przepisami. Każdy może umówić się na konkretną godzinę i za „symboliczną” kwotę zająć miejsce przy stole w jednym z przygotowany pokoi. Z takiej oferty korzysta kilka osób dziennie. Maksymalnie w pokoju restauracyjnym może przebywać 5 osób. Zamówienia można składać przez telefon hotelowy lub czekając na kelnera, który dostarcza dania do pokoju.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*