Reklama

Reprezentacja Polski zagra dziś na Stadionie Śląskim z Włochami. Będzie darmowa komunikacja i utrudnienia dla kierowców

Redakcja
O godz. 20.45 Polska zagra na Stadionie Śląskim z Włochami w swoim trzecim meczu Ligi  Narodów. Kibice będą mogli dojechać na mecz za darmo komunikacją miejską. Wjazd na os. Tysiąclecia zostanie zamknięty.

W czwartek Polska przegrała na Śląskim z Portugalią 2:3. Dzisiaj nasza reprezentacja rozegra drugi i zarazem ostatni mecz Ligi Narodów w Polsce. Rywalem będą Włosi, z którymi Polacy zremisowali na wyjeździe 1:1. Mecz rozpocznie się o godz. 20:45. Wszyscy posiadacze biletów, zaproszeń oraz akredytacji meczowych wydanych przez PZPN będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu tramwajami i autobusami na terenie gmin zrzeszonych w KZK GOP oraz pociągami „Koleje Śląskie” od godziny 9:00 w dniu meczu, do godziny 1:00 w dniu po meczu. Ważne, żeby bilet lub akredytację mieć przy sobie.

Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 będą miały zwiększoną pojemność taboru i  częstotliwość kursowania zarówno przed jak i po meczu. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 0, która kursować będzie na odcinku „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu, tj.: „Katowice Dworzec PKP” – „Katowice Rondo” – „Katowice Sokolska” – „Katowice Stęślickiego” – „Katowice Dąb Huta Baildon”, „Katowice Dąb Silesia City Center”, „Katowice Dąb Kościół”, „Park Śląski Wesołe Miasteczko”, „Park Śląski Ogród Zoologiczny” oraz „Park Śląski Wejście Główne”. Ponadto uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr S2 relacji „Katowice Pętla Słoneczna” –  „Chorzów Batory Zajezdnia” zabezpieczająca przewozy z rejonu stacji kolejowej „Chorzów Batory” w rejon Stadionu Śląskiego (przez centrum Chorzowa). Zwiększona zostanie też częstotliwość kursowania autobusów linii nr 820, 830 i 840 z obsługą przystanku „Chorzów AKS”.

W niedzielę po południu i wieczorem zamknięte zostaną wszystkie wjazdy na os. Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*