Reklama

Remont nad DK 86. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy

Łukasz Kądziołka
Na razie trwają przygotowania, a wkrótce rozpocznie się remont wiaduktu na ul. Kołodzieja. Dojazd z i do Tychów będzie utrudniony, bo przez kilka miesięcy na DK 86 ma być zmieniona organizacja ruchu. Według MZUiM, prace mogą potrwać krócej niż zapowiadano. Koszt remontu to prawie 2 mln zł.

Dwa wewnętrzne pasy ruchu pod wiaduktem na ul. Kołodzieja są od środy zamknięte na odcinku kilkuset metrów. Najpierw wygrodzone zostało miejsce prac, a dzisiaj działają już robotnicy. Do soboty będą przygotowywali odcinek do remontu wiaduktu, który jest w złym stanie technicznym. Konieczna będzie zmiana organizacji ruchu. Jak informuje MZUiM, od poniedziałku, 12 czerwca, ruch będzie się odbywał przewiązkami. Oznacza to, że od tej pory ruch w obu kierunkach kierowcy pojadą tylko jednym pasem. Najpierw wyłączona z ruchu zostanie jezdnia z Tychów w kierunku Katowic. Kierowcy w obu kierunkach będą poruszali się tylko zachodnią jezdnią (czyli drogą biegnącą od Katowic) Wykonawca informował MZUiM, że przewiązka może funkcjonować już w sobotę. W kolejnych etapach prac zamknięta będzie jezdnia zachodnia, a cały ruch będzie odbywał się drugą stroną. Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi kolejna zmiana organizacji.

Przewiązki będą wprowadzone również na wiadukcie, czyli w ciągu ul. Kołodzieja. Jednak tam od początku do końca prac zamknięta będzie jezdnia w kierunku Murcek. Cały ruch zostanie przerzucony na dwa pasy ruchu biegnące od ronda w Murckach. To właśnie północna strona wiaduktu będzie remontowana. Główne prace będą polegały na naprawie podpór. W przyszłym roku realizowany będzie drugi etap. Wtedy wyremontowana zostanie druga strona wiaduktu. Chociaż remont ma potrwać do końca listopada, to MZUiM zapowiada, że może zakończyć się szybciej. Koszt remontu to około 1,750 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*