Reklama

Rękodzieło w Nikiszowcu, czyli Odpust u Babci Anny

Łukasz Kądziołka
Rękodzieło i smakołyki w sercu Nikiszowca. Zbliża się popularny odpust w dzielnicy. W jego trakcie będzie można nie tylko kupić oryginalne przedmioty i się najeść. Będą też koncerty, spektakl i badminton.

To będzie już 11. edycja popularnego Odpustu u Babci Anny. W tym roku na placu Wyzwolenia ma się pojawić około 170 wystawców. Będą sprzedawali oryginalne przedmioty. Na stoiskach znaleźć będzie można m.in. różnorodną biżuterię, ubrania i inne tekstylia, ceramikę, witraże, lampy, wyroby z filcu czy drewna. Oprócz tego, podczas odpustu nikt nie powinien być głodny. Zjeść będzie można na miejscu lub zrobić zakupy na wynos. Chętni spróbują odpustowych maszketów, jak pierniki czy makrony. W ofercie znajdą się regionalne produktyu wysokiej jakości: miody, konfitury, nalewki, piwa i wędliny.

To nie wszystko, bo podczas imprezy przygotowano dodatkowe atrakcje. Na skwerze Zillmanów pojawią się korty do gry w badmintona, z których będzie mógł skorzystać każdy. W tym samym miejscu staną atrakcje dla dzieci – dmuchańce czy popularna karuzela łańcuszkowa, tzw. keciok. Będzie się działo również na scenie. O godz. 14.00 wystąpi lokalna Górnicza Orkiestra Dęta „Wieczorek”, po niej Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”, a następnie zespoły proWOKALni oraz No Staff. Na godz. 18.00 zaplanowano spektakl, który cieszył się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznej edycji Industriady. „Wesele na Nikiszu” to spektakl Teatru Gry i Ludzie opowiadający w rozrywkowej formie o dawnych ślubnych zwyczajach na osiedlu. Odpust na Nikiszu w najbliższą niedzielę, 28 lipca, w godz. 10-21.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*