Reklama

Razem i ZNP zbierają podpisy na Rynku

Ł. K.
Chcą reformy, ale nie takiej jaką zaproponowało PiS. Teraz partia Razem i ZNP zbierają na Rynku podpisy pod wnioskiem o zorganinowanie referendum w sprawie przyjętej ustawie. Na razie listę podpisują głównie osoby starsze. Podobna inicjatywa miała się odbyć na ul. Stawowej, ale na zgromadzenie nikt nie przyszedł.

Chociaż prezydent Andrzej Duda ustawę „Prawo oświatowe” podpisał 9 stycznia, to jej przeciwnicy wyszli na ulicę prawie miesiąc później. – Jesteśmy za reformą edukacji, ale przeciwko tej reformie. Robionej w takim pośpiechu i bezmyślnie – mówi Dawid Matuszek z partii Razem.

Dawid Matuszak, partia Razem

Od 12 na katowickim Rynku trwa zbiórka podpisów. Jej celem jest zorganizowanie referendum przeciwko reformie edukacji. Do akcji włączył się również ZNP. Ptrzeba 500 tys. podpisów. Akcja ma potrwać do 30 marca. Na razie listę podpisują głównie osoby starsze.

Podobna inicjatywa była zaplanowana w godzinach 11-16 na ul. Stawowej. Zgromadzenie było zarejestrowane na 20 osób. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mieli tam protestować i zbierać podpisy zwolennicy KOD. Jednak nikt się nie pojawił.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*