Reklama

Rapsodia na Stadionie Śląskim. Będą duże utrudnienia na drogach

Redakcja
Muzyczne i wizualne widowisko na Stadionie Śląskim. W weekend odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy powstań śląskich. Swój nowy utwór po raz pierwszy zaprezentuje Jan A.P. Kaczmarek. Wystąpią m.in. Monika Brodka, Miuosh, Grubson i Igo. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia.
Kolejna wielka impreza na Stadionie Śląskim. „Rapsodia Śląska” to bezpłatny koncert przygotowany specjalnie na obchody setnej rocznicy powstań śląskich. Podczas widowiska publiczność posłucha nowej kompozycji laureata Oscara, Jana A.P. Kaczmarka. W premierowym wykonaniu utworu udział wezmą muzycy Filharmonii Śląskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ale nie zabraknie też młodych i znanych artystów. Pojawią się Monika Brodka, Miuosh, Grubson, Igo i Marcin Wyrostek. W drugiej części wydarzenia ci sami wykonawcy wystąpią ze swoim indywidualnym repertuarem, a nowy utwór dotyczący historii Śląska zagra również Miuosh. Koncert rozpocznie się w sobotę, 31 sierpnia, o godz. 21.00, a wstęp na Stadion będzie możliwy już od godz. 19.00. Więcej szczegółów dotyczących imprezy można znaleźć TUTAJ.

W związku z wydarzeniem, mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia. Odczują je zwłaszcza mieszkańcy os. Tysiąclecia. Podobnie jak w przypadku poprzednich imprez masowych na Stadionie Śląskim, 31 sierpnia zamknięte będą wszystkie wjazdy i wyjazdy wzdłuż ul. Chorzowskiej. Na każdym skrzyżowaniu staną posterunki policji i straży miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian. Ponadto będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od DTŚ-ki do ul. Chorzowskiej. Kierowcy, którzy złamią zakazy, muszą liczyć się z możliwością odholowania pojazdu przed służby miejskie.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego organizatorzy zalecają dojazd bezpłatną w dniu imprezy komunikacją miejską. Kursy tramwajów i autobusów będą się odbywały częściej. Dotyczy to linii tramwajowych o numerach: 0, 6, 11, 19 i 9. Na liniach nr 14 oraz 20 pojawią się dodatkowe kursy w godzinach nocnych. Autobusy linii przyspieszonych nr: 820, 830, 840 od godziny 15:00 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością i obsługiwać pobliski przystanek. Na liniach nr 138 i 674 uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończeniu imprezy, a linią nr 808 z centrum Katowic po wydarzeniu będzie można dojechać do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.

Wyżej wymienionymi liniami 31 sierpnia od godziny 16.00 do godziny 21.00 oraz 31 sierpnia od godziny 23.00 do 1 września do godziny 2.30 uczestnicy wydarzenia mogą podróżować bezpłatnie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki. Szczegóły dotyczące komunikacji miejskiej w dniu wydarzenia są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*