Reklama

Rafał Trzaskowski w Katowicach: Cała Polska musi się uczyć Śląska i zadbamy o to, żeby cała Polska się Śląska uczyła

Grzegorz Żądło
Na tydzień przed drugą turą wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski przyjechał do metropolii. W niedzielę spotkał się z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej, Bytomia i Katowic. W stolicy woj. śląskiego dużo mówił o Andrzeju Dudzie i Jarosław Kaczyńskim. Przekonywał, że będzie niezależnym prezydentem i nie będzie musiał wykonywać niczyich poleceń.

Na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim, które odbyło się przy pomniku Harcerzy Września, przyszły setki mieszkańców Katowic. Choć nie tylko, bo przyjechali też mieszkańcy innych śląskich miast.

Kandydat na prezydenta RP dużo mówił o swoich związkach ze Śląskiem. Jego żona Małgorzata pochodzi z Rybnika i Trzaskowski kilka razy w swoim przemówieniu to podkreślił. – Cała Polska musi się uczyć Śląska i zadbamy o to, żeby cała Polska się Śląska uczyła. Zawsze Śląsk kojarzył nam się z bohaterstwem, zawsze kojarzył się z ciężką pracą, z przywiązaniem do wartości i zawsze kojarzył nam się z ludźmi, którzy mieli pod górkę, ale nigdy się nie poddawali. I zawsze kojarzył nam się z Polską.

Wiele miejsca poświęcił też kobietom, zarówno tym w swoim życiu, jak i w ogóle Polkom. – Dobrze by było, żeby śląskie kobiety uczyły pokory jak największe rzesze Polaków – przekonywał nawiązując do tego, że on też był uczony pokory przez żonę i teściową.

Docenił też pracę kobiet w czasie epidemii. – Ten trudny czas pokazał, że bez naszych kobiet byśmy sobie nie poradzili. To one były na pierwszej linii, pielęgniarki, personel szpitali, panie, które opiekują się w DPS-ach, nasze nauczycielki, które uczyły zdalnie. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że bohaterkami tych dni były panie pracujące w sklepach. Przecież bez nich byśmy sobie kompletnie nie poradzili. Trzeba kobiet słuchać, bo można się naprawdę czegoś ciekawego dowiedzieć. 

Prezydent Warszawy atakował też Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego. Dudę nazwał „wiceprezydentem Jarosława”. Po raz kolejny wypomniał urzędującemu prezydentowi, że nie chce z nim stanąć do debaty na neutralnym gruncie (czyli nie w TVP). – Ja umiem stanąć przed wami i powiedzieć co robiliśmy dobrego, ale też gdzie popełnialiśmy błędy. Jestem w stanie nawet powiedzieć o trafnych diagnozach PiS, jeśli chodzi o 500+ i obiecać, że ten program podtrzymamy. Niestety, pan prezydent Andrzej Duda nie potrafi powiedzieć ani jednego dobrego słowa o kimkolwiek innym poza swoimi kolegami i koleżankami partyjnymi.  I nie potrafi również ani jednej krytyki wyrazić wobec rządzących.

Trzaskowski sugerował w Katowicach, że czas Jarosława Kaczyńskiego już się skończył. – Donalda Tuska już nie ma w polskiej polityce, może już czas, żeby w polityce nie było też Jarosława Kaczyńskiego. Krew się we mnie buntuje i wrze kiedy słyszę jak Jarosław Kaczyński chce nas pouczać czym jest rodzina i czym jest patriotyzm. To właśnie my wszyscy wiemy znacznie lepiej czym jest rodzina.

Zapowiedział też, że jego kancelaria nie będzie miejscem pracy dla partyjnych kolegów. – Moja kancelaria będzie całkowicie wolną od polityków, którzy będą musieli złożyć legitymację partyjną, jeśli będą chcieli w tej kancelarii pracować. Ja będę słuchał koleżanek i kolegów, ale będę słuchać ich rad, a nie poleceń.

Zakończył krytyką rządu PiS, który, według niego, nie wie jak wygląda epidemia oraz stan polskiej gospodarki. – Nam zależy na państwie, a im zależy na państwie Szumowskich i państwie Morawieckich.


Tagi:

Komentarze

 1. Paweł Skobar 6 lipca, 2020 at 1:28 pm - Reply

  Wygrana długopisa = likwidacja samorządu
  Jedyne 'konfitury’ do których Populizm i Socjalizm jeszcze się nie dobrał to samorząd terytorialny. Prosty chodnik, sprzątanie ulic, świecące latarnie zapewnia samorząd a nie pan Pinokio Maowiecki. Katowicki samorząd nie jest mówiąc delikatnie idealny, ale należy go bronić rękami i nogami przed zakusami narodowych-socjalistów pod sztandarem orła w złotej koronie. Na złoto w koronie trzeba kogoś ograbić, samorząd ograbić. Brońmy władzy lokalnej, bo na nią mamy wpływ.

  • Adam 6 lipca, 2020 at 2:35 pm Reply

   Niedawno trafiły do sądu sprawy ( GPW, KŚ) z czasów gdy w samorządzie województwa większość miała PO. Tego się nie da obronić

   • rohaks 6 lipca, 2020 at 2:48 pm Reply

    Liberałowie sprzedadzą własną rodzinę jeśli nie będzie przynosić zysku. Pozbędą się wszystkiego tak jak Godlewski z PO gdy Wesołe Miasteczko sprzedał Słowakom. Tego też sie nie da obronić, ale Paweł Skobar zapewne ogląda Trzaskowski Vision Network więc nie wie co się dzieje w kraju.

    • Paweł Skobar 6 lipca, 2020 at 10:20 pm Reply

     Taaa jakby Wesołe Miasteczko nadal było w państwowych rękach, to nie działałyby nawet samoloty pamiętające czasy Jorgla. Nie ma jak teraz pod rządami kręcącymi lody dosłownie i w przenośni panu Kałuży Iskariocie znanym powszechnie w całej Polsce pod pseudonimem Judasz.

     • rohaks 6 lipca, 2020 at 11:47 pm Reply

      Tylko dlaczego Platformersom nic się nie opłacało i na nic nie mieli piniendzy. A Słowacy na tych samych samolotach robią biznes. Stare samoloty nadal się kręcą, a kto na tym ukręcił lody?
      Tak czy inaczej partia PiS doprowadziła do tego, że pieniądze sąię znalazły bez podnoszenia podatków. A nie było długopisa większego od Komorowskiego.

      • Paweł Skobar 7 lipca, 2020 at 9:22 am Reply

       Nie kłam. Długopis Anżej podpisał 30 ustaw podnoszących podatki. A PIS=PO=Jedno zło. Najpierw Aruś pseudo Drwal rżnął drzewa w Parku Śląskim aż wióry leciały a jak tylko zmieniła się władza dzięki Iskariocie Kałuży, to Marszałek Sejmiku z PIS Chełstowski dostawił do koryta w Parku Śląskim swojego funfla niejakiego Opałkę. Ten będąc pierwszy dzień u koryta zaraz zamówił nowy samochód za kilkaset tysięcy, bo subaru od Arusia mu nie pasowało. A Park jak niszczał tak dalej niszczeje. Ta wstrętna UE dała 220mln na Park, więc koryto jest na bogato. Tylko zamiast zgarniać małą łyżeczką ale regularnie towarzysze Narodowi-piscjaliści pewni bezkarności, postanowili działać zuchwale.
       Gdyby PRYWATNA FIRMA nie zabrała się za Wesołe, to pewnie stałoby już tam kolejne osiedle jednego z funfli a samoloty oglądałbyś z łezką w oku na czarno-
       białych fotografiach.

       • rohaks 7 lipca, 2020 at 11:44 am Reply

        VAT z 22 na 23% podniósł Tusk.
        PIT z 18% na 17% obniżył Duda.
        Czyli zostałeś bez kandydata.
        Budżet kraju jest prawie dwa razy większy niż był w 2014 roku, a podatki nie wzrosły nigdzie znacząco z drobnymi wyjątkami jak Ośmiorniczki VAT z 7% na 23%
        Błędów PO nie da się obronić, a Trzaskowski to wice prezes PO.

 2. Stan 6 lipca, 2020 at 10:50 am - Reply

  Teraz obiecuje wszystko a po wyborach … policja i strzelanie do ludzi jak to miało miejsce z górnikami w 2015 roku ??

  • rohaks 6 lipca, 2020 at 8:18 pm Reply

   Są tacy, którzy twierdzą, że do górników należało strzelać. Zaślepieni propagandą zwolennicy Platformy.

  • Marika 6 lipca, 2020 at 11:18 am Reply

   Najpierw się naucz, co należy do obowiązków i kompetencji Prezydenta, a potem pisz. Co ma Prezydent wspólnego z kompetencjami rady Ministrów i Minsterstwa Spraw Wewnętrznych? Jesteś kretynem.

   • Stan 6 lipca, 2020 at 12:56 pm Reply

    Czyli gdy w 2015 był wiceministrem to strzelanie do ludzi leżało w jego kompetencjach i było OK ale teraz o tym zapominamy bo teraz jest kandydatem na prezydenta ???

    • mixmix 6 lipca, 2020 at 1:09 pm Reply

     Tusk nie dotrzymał żadnej obietnicy. Złotousty Trzaskowski też nie dotrzyma.
     Tusk obiecał że kopalni nie zamknie. Liberałowie tak mają. Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać jak to mówił zdaje się Sikorski.

   • mixmix 6 lipca, 2020 at 12:54 pm Reply

    Trzaskowski był wiceministrem w rządzie gdy strzelano do górników.
    Strzelali za niemca, za komuny i za Platformy.
    Obrażanie typowe dla zwolenników Platformy.

Dodaj komentarz

*
*