Reklama

Radni zgodni w sprawie zmiany planu zagospodarowania Muchowca

W tym miejscu inwestor chce budować aparthotel.

Grzegorz Żądło
Radni jednogłośnie przegłosowali dzisiaj projekt uchwały o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania Muchowca. To efekt planów budowy aparthotelu na terenie byłego stadionu Startu.

Przypomnijmy, kilkanaście dni temu w internecie została opublikowana wydana przez urząd miasta decyzja środowiskowa w sprawie budowy na końcu ul. Francuskiej zespołu 5 budynków tzw. aparthotelu. Decyzja otwierała drogę do wystąpienia przez inwestora z wnioskiem o pozwolenie. Kiedy prezydent Marcin Krupa zorientował się jakie konsekwencje będzie miała decyzja środowiskowa polecił Miejskiemu Zarządowi Ulic i Mostów zaskarżenie jej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jednocześnie prezydent przygotował projekt uchwały o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego Muchowca. Chodzi o to, żeby zablokować inwestycję firmy Active Life (wspomniany aparthotel). Teraz rozpocznie się wyścig z czasem. Jeśli radni uchwalą nowy plan przez wydaniem przez miasto pozwolenia na budowę, wówczas inwestor będzie miał prawo do odszkodowania. – Zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy na to przygotowani – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

PRZECZYTAJ CO O DZIAŁANIACH PREZYDENTA KATOWIC SĄDZI INWESTOR APARTHOTELU

W nowej wersji planu w miejscu planowanej inwestycji nie będzie już możliwości lokowania hoteli. Ale to nie jedyne miejsce na Muchowcu, którego będzie dotyczyła zmiana planu. Miasto chce „profilaktycznie” wykluczyć możliwość powstania hotelu lub aparthotelu na działce zlokalizowanej mniej więcej naprzeciwko leśniczówki. Tam też inwestor planuje budowę aparthotelu, który składałby się z 8 budynków. Co ciekawe, to właśnie wizualizacja tej inwestycji krążyła w medialnych publikacjach w kontekście działki po stadionie Startu. Ujawniliśmy, że to zupełnie inny projekt, jednak żadne medium nie sprostowało swojej pomyłki.

Waldemar Bojarun nie chce na razie mówić o konkretnych miejscach, które zostaną uwzględnione w zmienionym planie. – Chcemy doprowadzić do sytuacji,  w której właściciele działek na Muchowcu nie będą mieli możliwości interpretowania zapisów planu w dowolny sposób. Przypomnę, że w obowiązującym planie funkcja hotelowa miała być tylko uzupełniająca. Działka, o której jest ostatnio głośno, jest przeznaczona na sport i rekreację i taki jej charakter chcemy utrzymać.

Procedura zmiany planu może potrwać około 9 miesięcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*