Reklama

Publiczna dyskusja nad planem zagospodarowania dla Muchowca. Może być ciekawie

Grzegorz Żądło
Dziś w urzędzie miasta odbędzie się publiczna dyskusja nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Muchowca. Udział w niej może wziąć każdy i każdy może zapytać o poszczególne zapisy planu. Na pytanie będą odpowiadać urzędnicy i projektant.

Mimo że MPZP dla Muchowca powstaje od 2008 roku, szerokie grono mieszkańców zainteresowało się nim dopiero kilka tygodni temu. Powodem była budowa budynku w pobliżu parkingu przy rolkostradzie. Wielu ludziom nie spodobało się, że w terenie leśnym ruszyła taka inwestycja. Właściciel działki mógł ją rozpocząć (chce zbudować kompleks trzech budynków), bo ma ważne pozwolenie na budowę. Projekt planu, wyłożony do publicznego wglądu w czwartek, praktycznie uniemożliwia mu kontynuację budowy (więcej o tym tutaj). Nieoficjalnie dowiedziałem się, że inwestor lub jego przedstawiciel zamierza pojawić się na dzisiejszej dyskusji w urzędzie.

Zresztą, może przyjść na nią jeszcze kilka osób, które są zainteresowane inwestowaniem na Muchowcu. Część działek już tu bowiem prywatna, a na inwestycje na niektórych zostało już nawet wydane pozwolenie na budowę.

W debacie, która rozpocznie się o godz. 15 w sali sesyjnej (II piętro, ul. Młyńska 4) projekt planu przedstawi jego projektant z firmy Biuro Rozwoju Regionu. Na sali będzie też obecna naczelnik i pracownicy wydziału planowania przestrzennego UM Katowice. O tym co dokładnie zawiera projekt planu można przeczytać tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*