Reklama

Psy będą miały gdzie biegać. Pięć nowych wybiegów dla psów w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Wybiegów dla psów chcą mieszkańcy Katowic. Aż w pięciu miejscach powstają wybiegi dla psów. Niemal wszystkie to realizacja projektów z zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Niedawno oddany do użytku został wybieg na pl. Andrzeja, a kolejne czekają na realizację. W Katowicach jest coraz więcej miejsc, gdzie właściciele mogą wyprowadzać psy. Przy murze aresztu powstał wybieg dla psów. Wcześniej już był tam nawet napis „WYBIEG DLA PSÓW”, ale teraz teren został odpowiednio przygotowany. Wybieg jest ogrodzony i ma śluzy, które zapobiegają przypadkowej ucieczce psa z obiektu. To najtańszy z wybiegów, który powstał w Katowicach, bo jego koszt wyniósł nieco ponad 70 tys. zł. Podobne obiekty powstają też właśnie w kilku innych lokalizacjach.

Kolejny zostanie otwarty w Dolinie Trzech Stawów. Obok ul. Pułaskiego zakończono już prace budowlane i odbyły się odbiory techniczne. Tu na ogrodzonym terenie psy będą mogły nie tylko pobiegać, ale również wyszaleć się na przeszkodach. Są tu m.in. tunel, równoważnia, przeskoki, slalom, kładka i pochylnia. Druga część to strefa relaksacyjna wyposażona w ławki, kosze i woreczki na psie odchody. Koszt tego zadania z Budżetu Obywatelskiego 2020 to 237 tys. zł.

Kolejny obiekt dla psów i ich właścicieli powstaje teraz niedaleko Basenu Burowiec. Na końcu ul. Kuśnierskiej (na tyłach os. Przedwiośnie). Tu również wybudowany zostanie tor do agility, a dodatkowo wiata, pod którą będzie można się schować w przypadku deszczu. To zadanie z ubiegłorocznego BO kosztuje 290 tys. zł.

Wybieg powstaje też w Koszutce. Psy na zielonym terenie w okolicy pętli Słonecznej będą miały do dyspozycji spory teren. Psotland, bo tak się ma nazywać, ma być też wyposażony w kilka przyrządów do zabawy i ławki. To kolejne zadanie do Budżetu Obywatelskiego z 2020 roku.  Budowa kosztuje ok. 107 tys. zł.

Ostatnie zadanie to wybieg dla psów w Bogucicach. Na tę realizację właściciele czworonogów poczekają prawdopodobnie najdłużej, bo umowa z wykonawcą została podpisana dopiero we wrześniu. „Gaj merdających ogonków” będzie zlokalizowany przy ul. Na Obrzeżu, na tyłach os. Wajdy. Znajdą się tu m.in. poidełka i piesuary, czyli kamienne słupki zachęcające do obsikiwania przez psy. Ta budowa ma potrwać  30 listopada. Koszt projektu z BO to 109 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*