Reklama

Przygotowania do przebudowy ul. Dworcowej rozpoczynają się od wycinki drzew

G. Ż.
Rozpoczynają się przygotowania do przebudowy ul. Dworcowej. W środę zostaną wycięte trzy drzewa. Jedno z nich jest chore, a dwa nie zostały uwzględnione w projekcie przebudowy. Docelowo na Dworcowej mają zostać wsadzone 54 drzewa, o maksymalnej wysokości 5 metrów.

Usunięte zostaną chory kasztanowiec i dwa mniejsze drzewa. W zamian oraz dodatkowo, posadzone będą brzozy, miłorzęby i graby. To dopiero początek prac na Dworcowej. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy przebudowy. W tym roku mają się rozpocząć roboty budowlane, choć wiele zależy od czasu przygotowania niezbędnych dokumentów. Harmonogram zakłada, że w 2019 ma zostać uzyskane pozwolenie na budowę. Wniosek został już złożony.

Po przebudowie ul. Dworcowa ma być deptakiem, na którym znajdzie się nowa zieleń i mała architektura. W połączeniu z tą inwestycją, przebudowana zostanie też ul. Tylna Mariacka. Docelowo będzie dwukierunkowa. W miejscu obecnego parkingu stanie kilkupiętrowa maszyna parkingowa. Ma kosztować prawie 20 mln zł i zgodnie z harmonogramem, będzie gotowa w 2019 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*