Reklama

Przewoźnicy zostali wyproszeni z przystanku w centrum Katowic. Przenieśli się 200 metrów dalej

Redakcja
Przewoźnicy zamiast korzystać z nowego dworca, woleli przenieść się na stary. Miasto wypowiedziało umowy firmom korzystającym z przystanku przy terenie po wyburzonym hotelu Silesia, ale te w większości nie zamierzają na razie wozić pasażerów na Sądową.

Przystanek przy ul. Skargi, obok Hotelu Silesia, funkcjonował przez wiele lat. Hotel został wyburzony, a busy prywatnych firm nadal zatrzymywały się w tym miejscu. Jeszcze do niedawna osoby przyjeżdżające do Katowic z Olkusza czy Dąbrowy Górniczej wysiadały tutaj, a później wracały stąd do siebie. Jednak zmiany zaszły, gdy powstał nowy dworzec autobusowy przy ul. Sądowej. Obiekt otwarty ostatniego dnia września to jeden z elementów polityki transportowej Katowic. Dlatego miasto już  wcześniej postanowiło wyprosić stąd prywatnych przewoźników, wypowiadając im umowę o korzystaniu z przystanku przy ul. Skargi. – Pisma w tej sprawie zostały wystosowane z dniem 28.08.2020r. Takich wypowiedzeń było łącznie 9. Alternatywą dla ul. Skargi są trasy z wykorzystaniem Dworca Autobusowego Sądowa. Do chwili obecnej tylko jeden z przewoźników złożył wniosek dot. uzgodnienia korzystania z tego dworca. Pozostali przewoźnicy nie starali się o takie uzgodnienie i od 1.11.2020r. nie korzystają z żadnych innych przystanków zarządzanych przez MZUiM – informuje Wojciech Kubis z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Ten przewoźnik, który przeniósł się do nowego dworca, to firma Drabas realizująca połączenia z i do Jastrzębia Zdroju oraz Wisły. Drabas jest obecny na Sądowej od momentu otwarcia obiektu. Jednak kursuje także przez dworzec przy ul. Skargi, czyli zatrzymuje się na obydwu dworcach. Natomiast Kik-Bus (połączenia Katowice-Olkusz) i D-tka (Katowice-Dąbrowa Górnicza Gołonóg) postanowiły przenieść się 250 metrów dalej na dworzec przy ul. Skargi. Jednak pasażerowie nie są do tego jeszcze przyzwyczajeni, bo zmiany zaszły dopiero z początkiem tego miesiąca. Kierowcy zatrzymują się na chwilę tam, gdzie dotychczas, przy nieczynnym już przystanku obok działki po byłym Hotelu Silesia. Następnie jadą 200 metrów dalej i stają na dworcu za Supersamem

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*