Reklama

Przewodnicy do Planetarium Śląskiego poszukiwani. Trwa rekrutacja

Redakcja
Planetarium Śląskie szuka kilkudziesięciu pracowników. Po modernizacji trzeba będzie zatrudnić znacznie więcej osób, żeby pomóc zwiedzającym. W ciągu tygodnia wpłynęło wiele zgłoszeń.

Praca w Planetarium Śląskim. Będąca nadal w trakcie modernizacji i rozbudowy placówka zaczęła prowadzić rekrutację. Przygotowuje się do otwarcia i szuka chętnych do pracy. Najwięcej potrzebnych będzie przewodników. – Chodzi o tę część nową, o rozbudowę, w której będzie park nauki. Tam potrzebujemy ludzi do oprowadzania. Jeśli chodzi o projekcje w planetarium, to tu zostaną starzy pracownicy – mówi Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego. Na początek zatrudnionych ma zostać około 30 przewodników, ale poszukiwani są też pracownicy na innych stanowiskach. Około dziesięciu osób do obsługi technicznej i kilku informatyków. Przewodnicy zajmą się oprowadzaniem zwiedzających i będą wspierali przy korzystaniu z elementów ekspozycji. Wiele z nich to eksponaty interaktywne i wymagające zapoznania się z instrukcją. Jak mówi dyrektor planetarium, z badań wynika, że tylko 3% gości w parkach nauki czyta takie zasady. Dlatego w Śląskim Parku Nauki, czyli nowym Planetarium Śląskim, to przewodnicy będą pełnili rolę instrukcji. Pokażą jak wykonać doświadczenie, jak skorzystać z urządzenia i jak się zachować w danej przestrzeni. Mają się poruszać na ekspozycji prezentującej trzy dziedziny wiedzy – astronomię, sejsmologię i meteorologię. – To nie muszą być ludzie, którzy znają się na tych wszystkich dziedzinach – mówi Janta. Jak czytamy w ogłoszeniu, mile widziana jest wiedza z zakresu geografii, fizyki lub innych nauk przyrodniczych. Jednak każdy zatrudniony przewodnik przejdzie około dwumiesięczne szkolenie. Kandydaci powinni przede wszystkim mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i szybko się uczyć.
Przewodnicy będą zatrudniani na podstawie umów o pracę, ale Planetarium dopuszcza też inne formy zatrudnienia. Wynagrodzenie będzie podobne jak na stanowiskach urzędniczych. Rekrutacja trwa do połowy marca. Chętni mogą przesyłać zgłoszenia drogą mailową pod adresem: [email protected].

Prace budowlane w Planetarium – Śląskim Parku Nauki są zakończone w 95%. Do końca lutego wykonawca zamierza oddać obiekt inwestorowi, a następnie rozpoczną się prace montażowe wewnątrz. Otwarcie placówki planowane jest na maj.


Tagi:

Komentarze

  1. Jan 12 stycznia, 2022 at 10:14 am - Reply

    4500 zł na rękę i macie najlepszego przewodnika.

Dodaj komentarz

*
*