Reklama

Przetarg na odmulanie Rawy został unieważniony

Grzegorz Żądło
Opóźni się czyszczenie Rawy w centrum Katowic. Na przetarg ogłoszony przez urząd miasta wpłynęła tylko jedna oferta, która nie spełniała kryteriów. Wkrótce ma zostać opublikowany kolejny przetarg, w którym wymagania urzędu zostaną zmniejszone.

Na odcinku od ul. Brackiej do al. Korfantego Rawa nie była odmulana od kilkudziesięciu lat. A to właśnie wybranie mułu i osadów jest głównym punktem planu miasta. Przez dziesiątki lat warstwa zalegająca na dnie może mieć nawet metr grubości. To właśnie zamulenie rzeki w głównej mierze odpowiada za nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z koryta. Do wyczyszczenia jest ponad 2,5 kg rzeki, w tym  pół kilometra przykrytego koryta w ścisłym centrum.

Na wyczyszczenie Rawy urząd zamierza wydać 3 mln zł. Na razie te pieniądze nie zostaną wydane, bo w przetargu została złożona tylko jedna oferta. Mieściła się w cenie, ale potencjalny wykonawca nie spełniał kryteriów. Dlatego urząd zamierza obniżyć wymagania, tak żeby zwiększyć szanse na wyłonienie wykonawcy w kolejnym przetargu.

Według pierwszych założeń, Rawa miała zostać wyczyszczona do końca maja 2018 roku. Niepowodzenie pierwszego przetargu sprawia, że ten termin może nie zostać dotrzymany. Kolejne postępowanie zostanie ogłoszone w październiku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*