Reklama

Przedłużenie ul. Bocheńskiego na południe. Konsultacje dobiegają końca

Redakcja
Przedłużenie ul. Bocheńskiego w Katowicach. To temat trwających konsultacji z mieszkańcami. Mają oni już niewiele czasu, żeby zaznaczyć jeden z trzech wariantów rozpatrywanych przez miasto.

Trzy warianty do wyboru i tylko dwa dni do końca konsultacji. W Katowicach trwają konsultacje z mieszkańcami dotyczące przedłużenia ul. Bocheńskiego. Miasto zamierza połączyć tę drogę z dzielnicami położonymi na południu. Zanim plany zaczną być realizowane, Katowice pytają o zdanie mieszkańców. Jeszcze tylko przez dwa dni można wziąć udział w konsultacjach.

Do wyboru są trzy warianty. Pierwszy zakłada przedłużenie Bocheńskiego do ul. Hadyny równolegle do ul. Dobrego Urobku, wzdłuż terenów dawnej linii kolejowej. Drugi i trzeci wariant są przesunięte na zachód od pierwszego. W wariancie drugim droga biegnie do ul. Kijowskiej, natomiast w wariancie trzecim do ul. Hadyny. Analizowane koncepcje uwzględniają pełną infrastrukturę drogową, w tym wiadukt drogowy nad linią kolejową, rozwiązania dla rowerzystów i pieszych oraz transportu publicznego.

Warianty różnią się kosztem realizacji i ingerencją w zieleń. Szacowany budżet drogowych inwestycji waha się od 88 mln zł do 134 mln zł. Przewidziano wycinkę na powierzchni od 1,69 ha po niespełna 4 ha. O wszystkich trzech możliwościach można przeczytać TUTAJ. Konsultacje społeczne z mieszkańcami zostaną przeprowadzone za pomocą ankiety internetowej, dostępnej TUTAJ. Można ją wypełnić do 10 grudnia. W tym samym czasie za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres [email protected]) możliwe będzie przesłanie własnych uwag i sugestii.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*