Reklama

Przedłużenie Bocheńskiego. Miasto zamawia koncepcję i konsultacje

Ł. K.
Przedłużenie ul. Bocheńskiego w kierunku południowym to wyborcza obietnica Marcina Krupy. Teraz powoli miasto zabiera się do realizacji tego pomysłu, ale do tzw. zachodniej obwodnicy jeszcze długa droga.

Miast zabiera się za obiecane dwa lata temu przedłużenie ul. Bocheńskiego. W trakcie kampanii wyborczej prezydent Marcin Krupa obiecał wtedy, że powstanie droga, która ma być zachodnią obwodnicą Katowic. Zgodnie z zapowiedziami, swój początek miałaby na rondzie przy planowanym stadionie miejskim. Stamtąd poprowadzone zostałoby połączenie z południowymi dzielnicami Katowic. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie inwestycji w postaci stworzenia koncepcji przedłużenia Bocheńskiego. Nie będzie to łatwe zadanie, bo w linii prostej należy wytyczyć 2 km drogi zbiorczej. Jej przebieg trzeba poprowadzić przez linię kolejową dwupoziomowym skrzyżowaniem. Powstanie chodnik po wschodniej i dwukierunkowa droga rowerowa po zachodniej stronie jezdni. Całość ma się łączyć z istniejącymi drogami w rejonie ulic Hadyny, Kijowskiej i Wybickiego.

Po stworzeniu koncepcji wykonawca będzie musiał wykonać wizualizacje wybranego i alternatywnego wariantu drogi. W przetargu miasto objęło prawem opcji czynny udział w konsultacjach społecznych. Wybrana firma przygotuje materiały do zaprezentowania i będzie miała maksymalnie 3 dni na udzielenie odpowiedzi mieszkańcom na zadane poprzez Platformę Konsultacji Społecznych pytania. Termin na przedstawienie wstępnego wariantu przebiegu drogi to 18 września, a ostateczna koncepcja powinna być gotowa do 30 października. Chętne firmy mają czas na składanie ofert do piątku, 10 lipca. Szacunkowy koszt stworzenie koncepcji przedłużenia ul. Bocheńskiego to  242 614 zł netto.


Tagi:

Komentarze

 1. Ted 16 lipca, 2020 at 8:50 am - Reply

  A co z przedluzeniem Owsianej ? Wjazd na Pstragową to poprostu koszmar wizualno estetyczny.

  • Mike 16 lipca, 2020 at 11:45 am Reply

   Cała ulica pstrągowa to jest koszmar wizualno-estetyczny i komunikacyjny. To powinna być główna (zbiorcza) droga dla okolicznych osiedli, ala miasto jak zwykle olewa temat. Wydają tylko pozwolenia na budowę, a infrastruktura drogowa jest z XIX wieku plus oczywiście obowiązkowe progi zwalniające, tak jakby można było się tam w jakikolwiek sposób rozpędzić!!!

 2. K 8 lipca, 2020 at 7:48 am - Reply

  Powinni zrobić rezerwację terenu pod tramwaj.

 3. Luk 6 lipca, 2020 at 8:45 pm - Reply

  Krupa wiele obiecuje nic nie robi !!!! Tramwaj jest tego najlepszym przykładem !!!! Miasto wielkich wizualizacji i tylko tyle !!!

 4. Litwor 6 lipca, 2020 at 8:30 pm - Reply

  W tej informacji jedno na pewno jest prawdą – miasto zabiera się POWOLI. Po imponującej inwestycji „tramwaj na południe” i po perfekcyjnie prowadzonych z rocznym opóźnieniem pracach przy skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej, kolejna piękna obietnica. A jedyny pewnik, że Uszok zarobi na Welnowcu. Oto Katowice!

 5. Mike 6 lipca, 2020 at 7:41 pm - Reply

  Ciekawe, czy powstanie taki sam potworek drogowy jak ul. Gościnna? 😉

Dodaj komentarz

*
*