Reklama

Przebudowa wiaduktu kolejowego. Będą duże utrudnienia dla pasażerów kolei

Redakcja
Rusza przebudowa wiaduktu w Mikołowie. Zamiast pociągów przez miesiąc będą kursowały autobusy. Podróżni muszą przygotować się na spore utrudnienia.

W tym tygodniu rozpoczyna się kolejowa inwestycja w Mikołowie. PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują zdegradowany wiadukt obok dworca kolejowego. Nowa konstrukcja w formie łuku o szerokości 28 metrów na linii kolejowej nr 140 ma poprawić zarówno podróże koleją, ale również komunikację dla kierowców i pieszych, którzy poruszają się pod wiaduktem. Na wiadukcie powstaną trzy tory, a obiekt zostanie dostosowany do jazdy cięższych pociągów z prędkością do 160 km/h. Prześwit pod obiektem będzie dużo szerszy niż jest obecnie. Zostanie zbudowana droga z czterema pasami jezdni, chodnikiem i drogą rowerową.
W pierwszym etapie prac stary obiekt zostanie rozebrany. Powstanie konstrukcja tymczasowa. Tak, żeby ruch pociągów w czasie inwestycji mógł odbywać się po jednym torze. Następnie zaplanowano budowę nowej konstrukcji wiaduktu na wybudowanych podporach wraz z budową nowych torów i sieci trakcyjnej.

Podczas prac trzeba będzie ograniczyć ruch kolejowy i wstrzymać ruch na drodze, na ul. Konstantego Prusa. Dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy, ruch pieszych zostanie utrzymany. Pasażerowie pociągów będą musieli od 27 kwietnia do 26 maja korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Orzesze Miasto. Pociągi pojadą trasą zmienioną przez Tychy, Wyry i Łaziska Średnie. Szczegóły objazdów i kursowania autobusów TUTAJ.

Wartość prac to 12 mln zł. Ich zakończenie zaplanowano w IV kwartale 2022 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*