Reklama

Prokuratura wznowi postepowanie w sprawie bójki, która poprzedziła śmiertelny wypadek na ul. Mickiewicza

Grzegorz Żądło
Prokuratura Okręgowa w Katowicach wysłała już do Prokuratora Generalnego wniosek o  wznowienie postępowania w sprawie bójki, która poprzedziła wypadek na ul. Mickiewicza. Kierowca autobusu PKM Katowice przejechał wtedy 19-letnią kobietę.

Mimo że Prokuratura Rejonowa Katowice Północ umorzyła dochodzenie w sprawie bójki, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku na ul. Mickiewicza, sprawa nie jest jeszcze zakończona. O akta poprosiła Prokuratura Okręgowa, która stwierdziła, że nie wszystkie czynności zostały przeprowadzone tak jak powinny. Wysłała już wniosek do Prokuratora  Generalnego, bo to on formalnie nakazuje wznowienie postępowania.

Przypomnijmy, rano 31 lipca 2021 roku grupa wracających z imprezy ludzi zaczęła się bić w rejonie przystanku autobusowego na ul. Mickiewicza. W pewnej chwili weszli na jezdnię, przed stojący na przystanku autobus komunikacji miejskiej. Kierowca zatrąbił i ruszył. Po chwili zatrzymał się, ale zaraz ponownie ruszył. Wciągnął pod autobus 19-letnią kobietę ze Świętochłowic. Zginęła na miejscu. Trwa proces kierowcy. We wtorek odbyła się druga rozprawa. Zeznawał na niej partner Barbary Sz., który był na miejscu bójki i też znalazł się na jezdni przed autobusem. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

„Złapaliśmy się za ręce, chciałem ją wyciągnąć”. Dzisiaj zeznawał narzeczony Barbary Sz., która zginęła pod kołami autobusu

30 lipca 2022 roku ujawniliśmy, że Prokuratura Rejonowa Katowice Północ umorzyła sprawę bójki, która poprzedziła wypadek. Mimo że w styczniu 2022 prokurator postawił zarzuty udziału w bójce trzem  mężczyznom. Nie przyznali się do winy. – Nie było podstaw do wniesienia aktu oskarżenia – poinformowała nas wtedy Joanna Sagan, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Północ.

Po naszej publikacji Prokuratura Okręgowa poprosiła o akta sprawy. Zostały one przesłane 30 sierpnia. Po ich przeanalizowaniu, prokuratorzy wyższej instancji doszli do wniosku, że nie wszystko w tej sprawie odbyło się tak, jak powinno. – Naszym zdaniem decyzja o umorzeniu postępowania była przedwczesna, bo nie zostały przeprowadzone wszystkie niezbędne czynności – powiedziała nam Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Prokuratora Okręgowa wysłała już wniosek do Prokuratora Generalnego o uchylenie decyzji o umorzeniu postępowania. To powinna być formalność. W ciągu kilku najbliższych tygodni Prokuratura Okręgowa Katowice Północ będzie musiała wrócić do sprawy.


Tagi:

Komentarze

  1. Jo 28 listopada, 2022 at 9:46 am - Reply

    Bardzo dobrze! co ta hołota robiła na jezdni?!

Dodaj komentarz

*
*