Reklama

Prezydent Katowic wbija szpilkę metropolii. Chce wprowadzenia bezpłatnej komunikacji

Ł. K.
Prezydent Katowic krytykuje Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię i apeluje o wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na czas awarii systemu ŚKUP.

Od wczoraj występują duże problemy ze ŚKUP-em. Pisaliśmy już o nich kilkukrotnie, a nasz ostatni tekst na ten temat przeczytacie TUTAJ. Postanowił o niej napisać również prezydent Katowic, który na swoim Facebooku opublikował post w tej sprawie. Jak twierdzi, otrzymał wiele skarg od mieszkańców. Dlatego proponuje wprowadzenie konkretnego rozwiązania.

Awaria ta wpływa na codzienne życie mieszkańców, którzy spóźniają się do pracy, szkoły, lekarza, a także ponoszą dodatkowe koszty w związku z koniecznością zakupu dodatkowych biletów. Biorąc pod uwagę fakt, że minęła doba, a awaria nie została usunięta, ponadto termin jej usunięcia wciąż jest nieznany, zaapelowałem do Metropolia GZM o wprowadzenia bezpłatnej komunikacji na czas awarii, przy czym koszty jej organizacji powinny pozostać po stronie organizatora transportu tj. Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii” – pisze Marcin Krupa.

Dodaje, że taka sytuacja „negatywnie wpływa na nasze wspólne szerokie działania ukierunkowane na promowanie transportu miejskiego”. Do jego słów odniósł się Kazimierz Karolczak przewodniczący zarządu GZM. Jak stwierdził, nikt nie zmusza pasażerów do podwójnego kupowania biletów. Przypomniał, że bilety miesięczne zapisane na karcie ŚKUP pozostają ważne, a zawieszone bilety wieloprzejazdowe będzie można wykorzystać po usunięciu awarii.

Informujemy, iż organizator transportu ZTM nie dysponuje własnymi pieniędzmi, tylko składkami gmin, więc nie może z własnej inicjatywy podjąć decyzji o zwolnieniu pasażerów z opłat za przejazd. W trybie pilnym zapytamy gminy korzystające z usług ZTM o decyzje w powyższej sprawie” – komentuje Karolczak.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają jeszcze problemy ze ŚKUP-em. Z tego, co dowiedzieliśmy się w metropolii, nie jest na razie znana przyczyna awarii.


Tagi:

Komentarze

 1. koala 9 lutego, 2023 at 11:16 pm - Reply

  Jeśli ktoś ma nabita kartę skup i nie może z niej skasować biletu to jedzie za darmo, tak jest w regulaminie. Jakim niby prawem miałbym dostać karę dodatkową? Nie wszyscy muszą wiedzieć o awarii.

 2. mieszkaniec 9 lutego, 2023 at 7:59 pm - Reply

  po prostu burdel ! Uwaga kierowcy straż miejska szaleje od kilku dni na ulicach , łatają długi w miejskiej kasie !

 3. Marcel 9 lutego, 2023 at 5:03 pm - Reply

  https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/na-czas-awarii-skup-wprowadzono-tymczasowe-zasady-obowiazujace-w-komunikacji-miejskiej

  „Pasażerowie, którzy posiadają na swojej karcie ŚKUP bilety wieloprzejazdowe, a w wyniku awarii muszę kupować drożej wychodzące bilety jednorazowe, będą mogli ubiegać się o zwrot różnicy w kosztach.”
  No jaja do potęgi. Może jeszcze na fakturę kupić bilet

  • Luk 10 lutego, 2023 at 6:59 am Reply

   A czy bilet wieloprzejazdowy ulega przedłużeniu o czas awarii? Nie. Wiec niech zapomną o kasowaniu dodatkowych, trzymaniu ich i paragonów, później cały proces reklamacyjny. Czy ja obciążam ztm jak mi autobus ucieknie i muszę skorzystać z taksowki bo zepsuł mi się zegarek? Oni działają na tej zasadzie, mamy awarie, ale to ty masz dodatkowe problemy i jic nas to nie obchodzi.

Dodaj komentarz

*
*