Reklama

Prezes i wiceprezes Parku Śląskiego zostali odwołani. Za przetarg na samochód

Krzysztof Opałka (drugi z prawej) prezesem parku został w połowie kwietnia 2019 roku.

Grzegorz Żądło
Rada Nadzorcza odwołała dziś prezesa i wiceprezesa Parku Śląskiego. To kara za ogłoszenie przetargu na zakup limuzyny. Wprawdzie dziś rano zarząd przetarg unieważnił, ale to go nie uratowało. Tymczasowo funkcję prezesa parku pełni przewodniczący rady nadzorczej Tomasz Papaj.

Kilka dni temu Park Śląski ogłosił przetarg samochodu osobowego z napędem hybrydowym. Nie jest wielką tajemnicą, że miałby z niego korzystać prezes Krzysztof Opałka. Samochód miał być bardzo dobrze wyposażony. Wstępnie można szacować, że kosztowałby około 130-150 000 zł. Zakup samochodu nie był konsultowany z zarządem województwa śląskiego. Dlatego marszałek polecił prezesowi parku unieważnić przetarg. Okazuje się jednak, że próba kupna ma auta ma znacznie poważniejsze konsekwencje. Na dzisiejszym posiedzeniu rada nadzorcza Parku Ślaskiego odwołała prezesa i wiceprezesa Marka Widucha.

PRZECZYTAJ TEŻ: Po ujawnieniu sprawy prezes Parku Śląskiego zrezygnował z zakupu dobrze wyposażonego samochodu

Władze województwa śląskiego postawiły przed Parkiem Śląskim ambitne i oczekiwane społecznie zadanie w postaci szeroko zakrojonej rewitalizacji. Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamiast koncentrować się na wdrożeniu tych działań podejmowane są budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą Parkowi i stawiają pod znakiem zapytania troskę Zarządu Parku o majątek publiczny” – czytamy w oświadczeniu rady nadzorczej.

Rad nadzorcza oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa Parku Śląskiego przewodniczącego Rady Nadzorczej Tomasza Papaja. Na wiceprezesa spółki został powołany Maciej Gabryś.

Krzysztof Opałka prezesem Parku Śląskiego został w połowie kwietnia 2019 roku.

Poniżej pełna treść oświadczenia rady nadzorczej Parku Śląskiego:

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego na posiedzeniu dnia 4 czerwca br. podjęła decyzję o odwołaniu Prezesa i Wiceprezesa Parku Śląskiego.

Oświadczenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego:

Władze województwa śląskiego postawiły przed Parkiem Śląskim ambitne i oczekiwane społecznie zadanie w postaci szeroko zakrojonej rewitalizacji.

Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamiast koncentrować się na wdrożeniu tych działań podejmowane są budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą Parkowi i stawiają pod znakiem zapytania troskę Zarządu Parku o majątek publiczny.

Zarząd Parku bezpośrednio nadzoruje funkcjonowanie Parku i ponosi za to pełną odpowiedzialność. Ostatnie wydarzenia wpłynęły na utratę zaufania, co przekonało Radę Nadzorczą do podjęcia decyzji o odwołaniu Prezesa Krzysztofa Opałki i Wiceprezesa Marka Widucha z dniem dzisiejszym.

Jednocześnie Rada Nadzorcza oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa Parku Śląskiego przewodniczącego Rady Nadzorczej Tomasza Papaja. Na Wiceprezesa spółki został powołany Maciej Gabryś.

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego zapewnia, że wszystkie inwestycje służące mieszkańcom korzystającym z oferty Parku realizowane są zgodnie z harmonogramem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*