Reklama

Premier w Pyrzowicach: Wprowadzimy kolejne obostrzenia na dwa tygodnie

Grzegorz Żądło
Premier Mateusz Morawiecki przyjechał dziś na teren lotniska w Pyrzowicach, gdzie za kilka dni zacznie działać kolejny szpital tymczasowy. Zapowiedział przy okazji, że w najbliższym czasie rząd wprowadzi kolejne obostrzenia, które będą obowiązywać tydzień przed i tydzień po świętach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że minionej doby zakażenie koronawirusem stwierdzono u 29 978 osób. To zdecydowanie największy dobowy przyrost nowych przypadków w tym roku i jeden z największych od początku pandemii. Z powodu COVID-19 zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 460 osób. Tym razem najwięcej nowych przypadków było w woj. śląskim (4605). Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: mazowieckie (4308), wielkopolskie (3188), małopolskie (2608), dolnośląskie (2328), pomorskie (1935), łódzkie (1934), podkarpackie (1451), kujawsko-pomorskie (1273), warmińsko-mazurskie (1155), zachodniopomorskie (1096), lubelskie (977), lubuskie (749), świętokrzyskie (691), podlaskie (689), opolskie (484). 507 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W całej Polsce mamy zajętych już 75% łóżek covidowych i respiratorowych. To jest miara obciążenia służby zdrowia – mówił premier w Pyrzowicach. Dodał, że w ciągu najbliższych czterech tygodni do Polski dotrze 7 mln dawek szczepionki na koronawiursa. – Grupa medyczna pokazuje, że po szczepieniach nastąpił znaczny spadek jakichkolwiek zakażeń i bardzo ciężkich przypadków. To jest najlepsze świadectwo, że szczepionka działa – mówił Morawiecki.

Zapowiedział też, że w najbliższym czasie (prawdopodobnie jutro) rząd ogłosi wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które będą obowiązywać przez dwa tygodnie, tydzień przed i po świętach wielkanocnych. – Mam nadzieję, że to doprowadzi nie tylko do zmniejszenia liczby hospitalizacji, ale też do zduszenia trzeciej fali, na którą mamy już skuteczną odpowiedź, jaką jest szczepionka.


Tagi:

Komentarze

 1. Krystian 25 marca, 2021 at 10:02 am - Reply

  Mandat do rządzenia uzyskany w drodze wyborów dotyczy tylko działań zgodnych z konstytucyjnym porządkiem prawnym. Jeżeli jakiś organ władzy, czy to rząd czy prezydent łamie Konstytucję to wykracza poza mandat uzyskany od wyborców i zaczyna działać na własną rękę. Staje się więc władzą nielegalną, gdyż w demokracji każda władza polityczna działa nie w swoim imieniu a w imieniu suwerena.

 2. Kuzyn 24 marca, 2021 at 2:39 pm - Reply

  Niech się sam zamknie i to raz na zawsze. Totalny chaos i brak długofalowych decyzji.
  To mamy dzięki niemu i ekspertom pokroju Niedzielskiego, a wcześniej Szumowskiego.
  No i kolejnego fachowca, Horbana.
  Media do podkrecaja atmosferę, sieją strach i się to kręci.

  • mixmix 25 marca, 2021 at 12:38 am Reply

   Jak mają być długofalowe decyzje jeśli ludzie podejmują nieracjonalne kroki, raz się grzecznie dają zamknąć, a innym razem łażą po ulicach i protestują bez masek. Kto uważnie śledzi decyzje i ich wpływ na liczbę zachorowań ten widzi mechanizmy propagacji wirusa, a chaos to wymysł tych co grosza nie dali na szczepionki 10 lat temu.

Dodaj komentarz

*
*