Reklama

Premier Morawiecki przyjedzie we wtorek do Katowic. Okazją będzie podpisanie umowy na utworzenie Panteonu Górnośląskiego

Redakcja
Premier Mateusz Morawiecki weźmie we wtorek udział w podpisaniu umowy na utworzenie Panteonu Górnośląskiego, który powstanie w podziemiach katedry Chrystusa Króla. Będzie to instytucja kultury współprowadzona przez miasto Katowice, województwo śląskie, ministerstwo kultury oraz kurię diecezjalną.

W podpisaniu umowy wezmą udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, prezydent Katowic Marcin Krupa, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Obecny będzie też premier Mateusz Morawiecki.

Panteon Górnośląski ma powstać na ponad 2000 m kw. w podziemiach katedry Chrystusa Króla. Będzie to forma muzeum, oparta na multimediach. W panteonie upamiętnione mają zostać osoby zasłużone dla regionu. Więcej o koncepcji panteonu pisaliśmy TUTAJ.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 40 mln zł. W najbliższych 3 latach Katowice mają przekazać na ten cel 3 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Grucha 18 lutego, 2020 at 10:12 am - Reply

  Teraz biskup z Krupą i Morawieckim będą urządzali za nasze pieniądze patriotyczną piwnicę pod kościołem, za skromne 40 baniek. Czy ludzie, którzy glosują na ten układ, kiedykolwiek się opamiętają???

 2. Roland 17 lutego, 2020 at 7:01 pm - Reply

  Ciekawe ile ten ostatni dołoży do niepotrzebnego panteonu

  • mixmix 18 lutego, 2020 at 9:27 am Reply

   No 40 milionów odjąć 3 miliony. A dlaczego niepotrzebnego? Białoczerwoni potrzebują. Nie potrzebują tylko czerwoni, zieloni i tęczowi.

Dodaj komentarz

*
*