Reklama

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w środę do Katowic

Redakcja
Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku dni. Napisaliśmy, że we mszy św. z okazji 39. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek” weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Centrum Informacyjne Rządu właśnie potwierdziło jutrzejszą wizytę premiera w Katowicach.

16 grudnia 1981 roku doszło do pacyfikacji kopalni „Wujek”. Zginęło 9 górników, rannych zostało 23. Od wielu lat w każdą rocznicę tamtych wydarzeń odbywają się uroczystości przed Pomnikiem-Krzyżem przy kopalni. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa obchody będą miały znacznie skromniejszy przebieg.

Od godziny 9.00 do 19.00 wartę honorową przy pomniku pełnić będą górnicy, a o pełnych godzinach zostaną zapalone znicze. Przez cały dzień będzie otwarty dla wiernych pobliski kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, przy ul. Pięknej.

Premier Mateusz Morawiecki złoży kwiaty pod pomnikiem o godz. 9:30. Szef rządu ma wygłosić przemówienie. O godz. 10.00 w katedrze Chrystusa Króla rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji poległych górników z KWK „Wujek”, w której weźmie udział premier.

W obchodach nie weźmie za to udziału prezydent Andrzej Duda, który według wstępnych nieoficjalnych zapowiedzi, też miał przyjechać do Katowic.


Tagi:

Komentarze

 1. Wrzodzisław 17 grudnia, 2020 at 9:03 am - Reply

  Jesteś takim głupkiem po mamusi, czy za ruble z PiSu?
  Bo dawno się tak nie uśmiałem, czytając te brednie.
  Gdybyś COKOLWIEK znał się na tych zagadnieniach, to byś nie przytaczał argumentu o zadłużeniu w % PKB. To może łykną słuchacze Radia Ma Ryja, ale chyba tylko oni.

  • kokogut 17 grudnia, 2020 at 1:59 pm Reply

   Tylko i wyłącznie porównuje się dług w % PKB. Nie da się krajów porównać wartościami bezwzględnymi zadłużenia. Obrażasz innych, przy aprobacie moderatora na forum. Z kulturą na bakier tak jak z ekonomią.

   • Wrzodzisław 18 grudnia, 2020 at 12:57 am Reply

    Bredzisz dziecko jak potłuczony sasin.
    Gdyby było jak mówisz, nikt nie przyłożyłby ręki do rolowania długów takiej Japonii na przykład, USA też już dawno powinny być pod wodą. A nie są. Mało tego, dolar w dalszym ciągu jest walutą rezerwową i nic nie zapowiada, żeby to się miało zmienić.
    Makroekonomia to nie jest jedna liczba, która wychodzi z tabelki Excela. Tu jeszcze trzeba myśleć i umieć interpretować – i nie jeden parametr ale cały ich pakiet.

    Aha: i jeszcze jedno. Ja nikogo nie obrażam, tylko nazywam rzeczy po imieniu. Twoi neobolszewiccy idole polityczni z PiS ogłosili, że koniec z tzw. poprawnością polityczną.
    Jak koniec to koniec: nazywamy rzeczy po imieniu nie bawiąc się w konwenanse.

 2. reksio 17 grudnia, 2020 at 12:39 am - Reply

  Hamstwo typowe dla platformersów. Argumentów brak, sukcesów brak, zdrowego rozsądku brak.

 3. hela 16 grudnia, 2020 at 2:13 pm - Reply

  Ciekawe czy zaprezentuje Izerę w Muzeum Śląskim. Fabryka samochodów będzie w Jaworznie.

 4. noga 16 grudnia, 2020 at 11:35 am - Reply

  Chciałem tylko zauważyć, że po każdej wizycie Morawieckiego w Katowicach odnotowywany był gwałtowny wzrost zakażeń. Pomijając już, że ten człowiek nie wzbudza mojego zaufania… przypadek?

  • kokogut 16 grudnia, 2020 at 12:12 pm Reply

   Gdyby nie on już dawno bylibyśmy drugą Grecją. Gdybyś znał się na ekonomii to byś wiedział czym się róźni 180% długu Grecji do PKB,130% długu Włoch, 100% długu Francji, 65% długu Niemiec i 49% długu Polski do PKB.
   Wiedziałbyś też co dało odebranie OFE przez Donalda w 2014 roku. Wystarczy popatrzeć na wykres
   https://www.forbes.pl/opinie/dlug-publiczny-spada-w-polsce-i-w-niemczech-gorzej-we-francji-i-we-wloszech/2fj8798

   Sytuację uzdrowił Morawiecki. Tylko trzeba szukać wiedzy, a nie opinii.

   • Piotr 16 grudnia, 2020 at 10:21 pm Reply

    kokogut pan tak z natury głupi czy przynajmniej płacą panu?

   • P Śl 16 grudnia, 2020 at 7:48 pm Reply

    Wiedzy się nie czerpie od internetowych, pisowskich pachołków.

Dodaj komentarz

*
*