Reklama

Prawie 20 lat budynek byłej przychodni stał pusty i niszczał. Teraz zostanie wystawiony na sprzedaż

Grzegorz Żądło
Miasto chce sprzedać budynek byłej przychodni zdrowia przy ul. Korczaka 24. Obiekt jest w bardzo złym stanie i wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu. Potencjalny nowy właściciel będzie musiał zapłacić ponad 3,2 mln zł.

Budynek został zbudowany w 1956 rok. Zanim został szczelnie zamknięty, mieściła się w nim Przychodnia Zdrowia Huty Metali Nieżelaznych „Szopienice”. Potem, przez 18 lat, stał pusty i niszczał. Mimo że KZGM próbował go zabezpieczyć, do środka i tak dostawali się złomiarze, którzy ukradli prawie wszystkie metalowe elementy. Kilka lat temu zniknął też metalowy płot. Złodzieje ukradli również rynny.

ZOBACZ FILM

Swoje zrobił też upływający czas i brak ogrzewania. Mimo to, budynek najprawdopodobniej nadaje się do remontu, bo został solidnie wykonany.

Miasto wycenia go (wraz z działką) na 3,2 mln zł. Taka będzie cena wywoławcza  przetargu, który powinien zostać ogłoszony za kilka tygodni.

To kolejna próba zagospodarowania byłej przychodni. W maju 2018 roku urząd miasta ogłosił przetarg na 25-letnią dzierżawę budynku. Dzierżawca miał mieć 3 miesiące na rozpoczęcie remontu i 15 na rozpoczęcie działalności. Do tego czasu płaciłby 950 zł netto miesięcznie. Stawka wywoławcza w licytacji wynosiła 13 100 zł. Nikt się na dzierżawę nie zdecydował.

Teraz w grę wchodzi sprzedaż. Była przychodnia ma powierzchnię użytkową 1984,54 m kw. Stoi na działkach o łącznej powierzchni 3016 m kw.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*