Reklama

Praktiker do wyburzenia. Skanska zaczyna rozbiórkę byłego marketu budowlanego

Redakcja
Praktiker zniknie z krajobrazu Katowic. Budynek, który witał wjeżdżających do miasta autostradą A4, w końcu zostanie wyburzony. Zastąpią go biurowce, ale na razie plany inwestora są utrzymywane w tajemnicy.

Cztery lata temu na drzwiach wejściowych do sklepu sieci Praktiker przy alei Górnośląskiej w Katowicach zawisła kartka z informacją, że placówka kończy działalność. W lutym 2017 roku ostatni klienci zrobili tu zakupy. Od tamtej pory budynek stał opuszczony, a sama sieć sklepów budowalnych upadła. Jeszcze przed zamknięciem katowickiego Praktikera były plany, żeby w jego miejscu powstał biurowiec. Teraz te plany nabierają kształtów za sprawą nowego inwestora.

Działka o powierzchni ok. 17 tys. m kw., zlokalizowana pomiędzy autostradą A4 a ulicami Pułaskiego Dygacza i Graniczną, stała odłogiem od kilku lat. Jednak w zeszłym roku została kupiona przez jedną ze spółek zależnych firmy Skanska. Od tamtej pory nadal nic się na tym terenie nie działo. Teraz teren został ogrodzony, pojawiły się kontenery, pierwszy sprzęt i tablice informujące o robotach rozbiórkowych. Choć jeszcze według strony głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego nie zostało wydane pozwolenie na wyburzenia, o które wnioskowała spółka Linarite Company Sp. z o.o. powiązana ze Skanska.

Skanska nie chce na razie zdradzać szczegółów. – W tym momencie możemy powiedzieć, że planujemy tutaj projekt biurowy. Rozpoczęliśmy już rozbiórkę budynku dawnego Praktikera oraz infrastruktury technicznej, znajdujących się na naszej działce. Zaplanowane prace potrwają ok. 3-4 miesiące – informuje Piotr Gawłowski, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska. Dodaje, że nadal trwają prace nad finalnym wyglądem nowej inwestycji.

Jak wynika z decyzji środowiskowej wywieszonej na stronach katowickiego urzędu, mają tu powstać dwa budynki biurowo-handlowo-usługowe z podziemnym garażem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*