Reklama

Pracownicy Katowickich Wodociągów dostali „inflacyjne” podwyżki

Grzegorz Żądło
Od 1 listopada 2021 każdy pracownik Katowickich Wodociągów zarabia o 250 zł brutto więcej. Związkowcom udało się wywalczyć podwyżki, choć ich skala jest mniejsza niż oczekiwali.

Ostatni raz pracownicy wodociągów dostali podwyżki w 2019 roku. Jak usłyszeliśmy nieoficjalnie, obecna podwyżka nazywana jest w firmie inflacyjną.

Z naszych informacji wynika, że taką samą kwotę dostali wszyscy, bez względu na stanowisko czy staż pracy. Podwyżki nie dotyczą tylko członków zarządu, którzy zatrudnieni są na podstawie odrębnych umów. Jak przekazała nam Agnieszka Jaszkaniec, rzecznik prasowy KW S.A., średnie wynagrodzenie w Katowickich Wodociągach wynosi obecnie 5425,82 zł brutto, a w firmie pracuje 681 osób.

Przypomnijmy, pod koniec października o prawie 10% wzrosła w Katowicach cena wody i odprowadzania ścieków. Zamiast 14,11, mieszkańcy płacą teraz 15,43 zł/ m sześć. Było to możliwe po zatwierdzeniu wniosku taryfowego Katowickich Wodociągów przez Wody Polskie.

Rzeczniczka wodociągów przekonuje jednak, że podwyżka wynagrodzeń w miejskiej spółce nie ma związku z podwyżką cen wody i  ścieków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*