Reklama

Pożar w Katowicach. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu

fot. Krzysztof Pieczyński.

Ł. K.
Duży pożar w Katowicach. Pali się hala magazynowa w dzielnicy Brynów. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu.

Pożar hali magazynowej przy ul. Rzepakowej 2 w Katowicach wybuchł około godziny 18.00. Jak przekazał nam dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP, na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Strażacy zastali na miejscu jedynie pracownika ochrony.

fot. Krzysztof Pieczyński.

Wiadomo, że pożar wybuchł w obiekcie należącym do Grupy Farmacol. Dokładnie w części, którą firma farmaceutyczna podnajmuje innej firmie. Składowane są tam hulajnogi elektryczne. Najprawdopodniej to pojazdy firmy Bolt. Nie wiadomo, jak doszło do pojawienia się ognia. Na miejscu pracują 22 zastępy straży pożarnej.

Z daleka, nawet kilkudziesięciu kilometrów, widać kłęby dymu. Czarna chmura pod wpływem wiatru przeniosła się częściowo nad centrum Katowic. W powietrzu jest wyczuwalny zapach spalenizny. Wiele osób zatrzymuje sie i robi zdjęcia. Poniżej te wykonane przez naszych czytelników.


Tagi:

Komentarze

 1. Demostenes 9 kwietnia, 2024 at 1:48 am - Reply

  To samo powiedziałem jak mi kumpel zadzwonił że się na dzielnicy Farmakol pali…. Kiedyś tu było pięknie zielono, teraz patodeweloperka zabetonowała co się dało…

 2. Tadek 8 kwietnia, 2024 at 7:43 pm - Reply

  no tak prezydent został na nową kadencję to deweloperzy dalej będą razem z nim rządzić, pewnie teraz będzie “wysyp” pożarów, jakiś dewastacji itd itp aby dany obiekt wyburzyć i dalej budować i budować……

 3. Bob 8 kwietnia, 2024 at 7:21 pm - Reply

  I cyk, działeczka pod kolejne osiedle

 4. AA 8 kwietnia, 2024 at 7:18 pm - Reply

  I cyk – za parę tygodni zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działeczki i fik mik – będą zamiast hali magazynowej nowe mieszkania.
  Co za zbieg okoliczności, dziś wyniki wyborów, prezydent i rada miasta wybrana.
  Polecam zerknąć kto wpłacał na kampanię KWW Forum Samorządowe i Marcin Krupa.
  Dane te są publicznie dostępne.

Dodaj komentarz

*
*