Reklama

Powstaną nowe mieszkania obok Silesia City Center i Parku Śląskiego

Tak będzie wyglądała nowa inwestycja Murapolu obok Silesia City Center.

Redakcja
Ponad 350 mieszkań w dwóch lokalizacjach na północy Katowic chce wybudować deweloper z Bielska-Białej. Łącznie powstanie 6 budynków. We wszystkich będzie system umożliwiający zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy wodą.

Dwie duże inwestycje mieszkaniowe w Katowicach zapowiada Murapol. Deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań w obu lokalizacjach. Pierwsza oferta dotyczy budynków, które będą rozbudową osiedla przy Silesia City Center, czyli Dębowych Tarasów. Do wyboru będą tu 28-metrowe kawalerki oraz mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Te ostatnie mają maksymalnie 59 m kw. powierzchni. Mają one powstać w dwóch budynkach 6- i 7-kondygnacyjnym obok skryzżowania ulic Baildona i Bożogrobców. Podobnie jak w przypadku istniejących budynków Dębowych Tarasów, zabudowa będzie ułożona kaskadowao w kierunku południowym. Mieszkania na parterze będą miały tarasy, a wyżej balkony. Budowa ma się rozpocząć na przełomie I i II kwartału tego roku, a przyszli mieszkańcy odbiorą klucze na przełomie II i III kwartału 2020 roku. Na razie do sprzedaży trafiło 127 mieszkań, ale to nie koniec planów Murapolu w tym miejscu. Docelowo projekt powstający u zbiegu ulic J. Baildona i Bożogrobców będzie składał się z 3 budynków o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 16,5 tys. mkw., w których powstanie ponad 400 lokali mieszkalnych.
Deweloper sprzedaje też mieszkania na osiedlu położonym przy ul. Bytkowskiej, blisko Parku Śląskiego. Do sprzedaży trafiło 230 lokali w dwóch budynkach. Mają mieć powierzchnię od 25 do 59 m kw. To drugi etap inwestycji Śląskie Ogrody, w której sprzedaż rozpoczęła się już w 2018 roku. Do dyspozycji mieszkańców będą 72 miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz 159 miejsc na terenie osiedla. Budowa tego etapu osiedla rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, a przekazanie kluczy nabywcom ma nastąpić w II kwartale 2020 r.

Obydwie inwestycje będą wyposażone w system o nazwie Home Management System. To rozwiązanie umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*