Reklama

Zakończyła się inwestycja TBS na os. Witosa. Powstały dwa kolejne bloki

Ł. K.
Dwa nowe bloki z różami na elewacji, a w nich 110 nowych mieszkań. W czwartek pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkań na os. Różanym. Inwestycja katowickiego TBS-u kosztowała ponad 18 mln zł.

Kolejne mieszkania „pod klucz” na os. Różanym są już gotowe. W czwartek wprowadzili się tam pierwsi lokatorzy. Niektórzy z nich już dobrze znają os. Witosa, ale chcieli przeprowadzić się do wygodniejszego mieszkania. – Mieszkamy tutaj już od 2011 roku. Jesteśmy tu zaaklimatyzowani. Dzieci chodzą tu do szkoły, do przedszkola. Dlaczego się zdecydowaliśmy? Bo chcieliśmy mieć coś większego – mówi Marta Siedlecka, nowa lokatorka os. Różanego.

 

Budowa drugiego etapu, czyli dwóch nowych bloków i 110 mieszkań ruszyła w ubiegłym roku. Lokale mają powierzchnię od 33 do ponad 57 m2. Każde mieszkanie ma balkon, a do lokali na parterze przynależny ogródek. Bloki są wyposażone m.in. w windę, wózkownię i rowerownię. – My się staramy tak zaaranżować osiedle, żeby się tu miło i przyjemnie mieszkało. Są plac zabaw, parking, który oddaliśmy w poprzedniej inwestycji, żeby nie było problemów z miejscami postojowymi. Myślę, że to i jakość wykonania determinuje, że nie mamy problemów z wynajmem – mówi Agnieszka Koziełło-Poklewska, wiceprezes KTBS. Same mieszkania aranżują przyszli najemcy już na etapie podpisywania umowy. Mogą wybrać m.in. kafelki, panele czy wyposażenie. Wcześniej muszą wpłacić partycypacje. To ich wkład w kosz budowy mieszkań. W przypadku najnowszych bloków na os. Różanym było to 900 zł za metr kw. Zwaloryzowana partycypacja jest zwracana po zakończeniu najmu. Podobnie jak kaucja, w wysokości 12-krotności czynszu. Ten wynosi niecałe 15 zł/m kw. Do tego trzeba doliczyć koszty ogrzewania, wody i prądu.

Prawie wszystkie ze 110 mieszkań zostały już wynajęte. Os. Różane to teraz 217 mieszkań w czterech budynkach, a także 203 miejsca postojowe na dwupoziomowym parkingu. Cała inwestycja pochłonęła łącznie około 40 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*