Reklama

Powstała spółka, która będzie kupowała kamienice w Katowicach

Grzegorz Żądło
Mzuri, największa w Polsce firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami na wynajem, inwestuje na Śląsku i w Zagłębiu. W Katowicach spółka kupi dwie kamienice w centrum miasta. W planach jest też pozyskanie nieruchomości w Sosnowcu. Spółka szuka inwestorów, którzy chcą zostać jej udziałowcami.

Mzuri to firma, która do niedawna zajmowała się tylko zarządzaniem mieszkaniami na wynajem. Od kilku lat, również kupuje nieruchomości. Wcześniej zbiera kapitał od mniejszych i większych udziałowców. Tak też jest przy inwestycji w Katowicach. 89 osób wpłaciło łącznie prawie 4 miliony zł do spółki Mzuri CFI Śląsk. Za te pieniądze do końca października firma kupi kamienicę przy ul. 3 Maja 38. W planach jest m.in. remont elewacji i oficyny. – Obecnie 26 lokali w tej kamienicy jest już wynajętych, głównie przez studentów. – Średni standard mieszkań na Śląsku jest stosunków niski. Wraz z napływem pracowników, trudno im znaleźć mieszkanie w dobrym standardzie. Chcemy zaproponować mieszkania wyremontowane – mówi Jan Dziekoński, członek zarządu Mzuri CFI Śląsk.

Żeby zostać udziałowcem spółki trzeba wpłacić co najmniej 10 000 zł. Co roku Mzuri ma wypłacać dywidendę od zysku z najmu. Szacuje, że będzie to około 7%.

Spółka negocjuje zakup dwóch kolejnych kamienic. Jednej przy ul. Jagiellońskiej, a drugiej w Sosnowcu przy ul. Mariackiej. – Będziemy je remontować i podnosić czynsz w sensownych granicach – zapowiada Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri Crowfund Inwesting (Mzuri CFI).


Tagi:

Komentarze

  1. jjokocza 1 października, 2018 at 10:23 pm - Reply

    Stara kamienica do remontu, utrzymanie rady nadzorczej, zarządu i ROI na poziomie 7%? Ładne naganianie.

Dodaj komentarz

*
*