Reklama

„Policjanci do Ikei”. Kobiety protestowały na Rynku

Łukasz Kądziołka
„Zdejmij orła, załóż kaczkę” albo „policjanci do Ikei”. Takie hasła można było dzisiaj usłyszeć na katowickim Rynku. Powodem kolejnej manifestacji była rocznica nadania praw wyborczych kobietom.

W imię matki, córki, siostry i prababki! Pod takim hasłem spotkały się dzisiaj kobiety na Rynku w Katowicach. Manifestacja odbyła się z okazji 102. rocznicy nadania Polkom praw wyborczych. „Rząd Prawa i Sprawiedliwości dokonuje zamachu na kobiety przez sukcesywne ograniczanie ich praw” – pisali w zaproszeniu przesłanym do mediów organizatorzy. Dzisiaj, o godz. 16.00, na placu przed Skarbkiem ponownie stanęły rzędy policyjnych radiowozów, między którymi około 100-200 osób wykrzykiwało hasła dotyczące praw kobiet i rządów PiS.

Jeden z manifestujących mężczyzn skrytykował obostrzenia, mówiąc, że prawdziwym zagrożeniem w dobie pandemii może być otwarcie sklepów. W odpowiedzi tłum zaczął skandować „Policjanci do Ikei”. Podczas manifestacji pojedyncze osoby stojące nieco dalej od głośnika i organizatorów były legitymowane przez policjantów. Funkcjonariusze informowali zebranych, że biorą udział w nielegalnym zbiegowisku. Uczestnicy byli spisywani, większość odmawiała przyjęcia mandatu. Niektórzy zostali pouczeni i poproszeni o rozejście się. Z policjantami dyskutowały również organizatorki.


Tagi:

Komentarze

 1. hela 30 listopada, 2020 at 6:09 pm - Reply

  Zdjęcie agresywnego policjanta i pokojowych demonstrantów? Czy na odwrót?

 2. mixmix 30 listopada, 2020 at 2:29 pm - Reply

  Kiedyś będą się wstydzić, że dały się zmanipulować, hamskiej, wulgarnej kobiecie plującej prosto w twarz policjantowi na służbie. Oczywiście główne jej postulaty to stop mowie nienawiści i obalić rząd pisu.
  Kobiety w Polsce w 1918 roku dostały prawa wyborcze od razu po odzyskaniu niepodległości.
  Niektóre kantony Szwajcarii zrobiły to w roku…. 1990. czyli u progu XXI wieku.
  Więc powinny podziękować Polsce.

 3. Luk 29 listopada, 2020 at 6:28 am - Reply

  Banda oszolomow ktora dala sie zmanipulowac !!! Jednej chorej kobiecie ktora patrzy tylko zeby ugrav dla siebie jak najwiecej !!! A cala reszte ma gleboko gdzies bada naiwniakow z was !!!!

  • Pedro 30 listopada, 2020 at 7:55 am Reply

   Lepiej dać się zmanipulować kobiecie niż dać dymać klerowi, staremu zapuszczonemu kawalerowi z kompleksami wyższosci. Od taka subtelna różnica…. Swoją drogą jak kościół palił kobiety to było si a jak ktoś sprayem kościół pomazał to już wielkie halo. Gościu naprawdę, czas wykupić receptę póki jeszcze apteki działają

   • Kruk 30 listopada, 2020 at 2:58 pm Reply

    Jak sie nie ma silnego argumentu to się sięga po argument siły. Z ta rożnicą, że stary kawaler wygrał demokratyczne wybory, chodzić do kościoła też nikt nikogo nie zmusza. Ale nawoływanie do anarchii i do obalenia rządu to już jest przegięcie. No ale tacy są demokraci po lewej stronie. Widocznie inaczej nie potrafią.

   • Grzegorz Żądło 30 listopada, 2020 at 8:19 am Reply

    Z ciekawości, kościół palił kobiety w 2020 roku? Tu w Polsce?

    • Marko 30 listopada, 2020 at 11:05 am Reply

     A gdzie on napisał, że w 2020? Jak kościół katolicki palił kobiety i książki naukowe w średniowieczu to motłoch był uradowany, więc ma rację.

     • Grzegorz Żądło 30 listopada, 2020 at 11:53 am Reply

      Dewastacje obiektów sakralnych dzieją się tu i teraz, więc odwoływanie się do średniowiecza nie ma najmniejszego sensu i uzasadnienia.

  • Piotr 29 listopada, 2020 at 10:24 am Reply

   PISowski oszołomie ty od 5 lat jesteś zmanipulowany.

   • Marek 29 listopada, 2020 at 8:49 pm Reply

    Ojej, Piotrunia – bidunia już pięć lat cierpi przez ten okropny PiS !!! No ileż można wytrzymać ??? Taki tuz intelektu ..

    • Piotr 30 listopada, 2020 at 10:39 pm Reply

     Co tam oszołomku?

     Swoją drogą raz Luk, raz Marek. Rozdwojenie jaźni? Choroba psychiczna?

     • Grzegorz Żądło 30 listopada, 2020 at 11:10 pm Reply

      Jeśli mogę się wtrącić w tę jakże merytoryczną dyskusję. Marek i Luk mają zupełnie inne adresy IP, więc to jednak nie ta sama osoba.

Dodaj komentarz

*
*