Reklama

Policja zadowolona z fotoradaru na zakręcie mistrzów

Ł. K.
Wzbudzał emocje od początku. Wygląda na to, że również od początku spełnia swoją funkcję. Chociaż statystyk jeszcze nie ma, to policja już jest zadowolona. Odkąd stanął fotoradar, ma mniej pracy. Może dlatego niedaleko od zakrętu mistrzów będzie drugie urządzenie.

Kiedy montowany był fotoradar, na zakręcie przy zjeździe z ul. Murckowskiej w na drogę zbiorczą przy autostradzie A4, kierowcy byli podzieleni. Teraz wygląda na to, że wszyscy zdejmują tu nogę z gazu. Na to wskazywałby brak zgłoszeń, kolizji czy wypadków. Jednak jak mówi komisarz Aneta Orman, oficer prasowy KMP w Katowicach, nie każdy dzwoni po zderzeniu się z barierami na zakręcie mistrzów. Niemniej policja jest zadowolona. Nie dostała żadnego zgłoszenia z tego miejsca już od 28 października. Wtedy fotoradar jeszcze nie działał, był w fazie testów. Zdjęcia zaczął robić 3 dni później, 31 października. Na razie nie będzie wiadomo ile samochodów sfotografowało urządzenie. Statystki są udostępniane przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego co kwartał. O tym ile zdjęć zrobił GITD, poinformuje w styczniu.

Niemal równocześnie z pojawieniem się pierwszego fotoradaru, pojawiła się też informacja, że będzie drugi. – Na podstawie prowadzonych analiz mamy możliwość wnioskowania o umieszczenie fotoradaru tam, gdzie należy ruch zwolnić i zapewnić bezpieczeństwo. W szczególności tam gdzie główną przyczyną zdarzeń jest przekraczanie dozwolonej prędkości – mówi aspirant Tomasz Bratek z wydziału ruchu drogowego KWP Katowice. Wiadomo, że w przyszłym roku, na wniosek policji i GDDKiA, zamontowany będzie drugi fotoradar. Co do miejsca, wersje są dwie. – Przewidujemy, że ten fotoradar będzie w obrębie tego samego węzła. Będzie prowadził pomiar w innych kierunkach ruchu – mówi Krzysztof Łazarowicz z GITD. Jednak bardziej pewna wydaje się inna lokalizacja. Z nieoficjalnych informacji wynika, że drugi fotoradar stanie na DK 86 w kierunku Sosnowca. Dokładniej w pobliżu stacji paliw znajdującej się za zjazdem w ul. Porcelanową.


Tagi:

Komentarze

  1. karolek 9 listopada, 2016 at 2:15 pm - Reply

    ale są sposoby, np na zdjęcia z fotoradaru można się ich pozbyć na http://www.punkciki.com i po problemie, niech se dziurę budżetową łatają inaczej, a przynajmniej jeszcze jakiś obywatel zarobi pare groszy. a bezpieczenstwem tu nie mydlic prosze oczu

Dodaj komentarz

*
*