Reklama

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą kiboli GKS-u Katowice

G. Ż.
Wyłudzali haracze i czerpali korzyści z prostytucji. Organizowali też ustawki. Policjanci w Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 10 osób z bojówki kiboli GKS-u Katowice. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic i Zawiercia w wieku od 23 do 34 lat. 9 z nich zostało już tymczasowo aresztowanych. W stosunku do jednego sąd zastosował policyjny dozór.

Z ustaleń policji wynika, że członkowie grupy w latach 2014-2016 popełnili wiele przestępstw na terenie Śląska. W poniedziałek zostali zatrzymani przywódcy i członkowie grupy. W akcji uczestniczyli antyterroryści, którzy wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego KWP wkroczyli do kilkunastu mieszkań w województwie śląskim.

Rozbita-grupa-kiboli GKS-u-Katowice-2Podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw: pistolety, noże, maczety, siekiery, materiały pirotechniczne, takie jak granaty hukowe i race oraz 80 tys. zł gotówki.

Aresztowani kibole zajmowali się też organizacją ustawek. To oni są odpowiedzialni za zadymę przed Spodkiem.

Policjanci apelują o zgłaszanie się osób, które mogły paść ofiarą wyłudzania haraczy przez rozbitą grupę, a które dotychczas nie informowały o tym organów ścigania.

Zobacz film z zatrzymania kiboli


Tagi:

Komentarze

  1. Tomasz 7 grudnia, 2016 at 11:03 am - Reply

    Brawo Policja. Wszystkich bandytów niebezpiecznych dla otoczenia należy izolować od społeczeństwa.

Dodaj komentarz

*
*