Reklama

Policja ewakuowała dwa budynki w Katowicach. Powodem jest podejrzany przedmiot

Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych z budynków przy ul. Kotlarza 5 i 7 w katowickim Wełnowcu. Jak się dowiedzieliśmy, chodziło o pozostawioną przez kogoś walizkę. Akcja policji trwała około 3 godzin i zakończyła się zdetonowaniem bagażu przez pirotechników.

Jak relacjonuje nam jeden ze świadków, około godziny 20, pod dwa bloki przyjechało około 20 antyterrorystów z psami. Policja zarządziła ewakuację. Mieszkańcy nie wiedzieli dlaczego muszą wyjść ze swoich domów. Czekali na rozwój wypadków. Dowódca antyterrorystów poradził im, że mogą pójść do pobliskiej knajpy. Nie do końca wiadomo było wtedy co jest powodem ewakuacji. – Podczas spaceru jeden z mieszkańców zauważył podejrzany przedmiot pod jednym z balkonów. Zawiadomił straż miejską, a ta wezwała policję. Na miejsce pojechali już pirotechnicy, którzy zneutralizują ten przedmiot – powiedziała nam st. post. Klaudia Jaskólska, z biura prasowego KMP w Katowicach.

Policjanci odgrodzili taśmą duży teren i przeszukali obszar przy blokach. Na powrót do swoich mieszkań czekali lokatorzy sześciu klatek schodowych z ul. Kotlarza 5 d, e i f  oraz 7 c, d i e.

Przed godz. 22 na miejsce przyjechała straż pożarna, karetka i pracownicy gazowni. – Podjechał też żółty autobus, prawdopodobnie dla ewakuowanych mieszkańców, ale niedługo potem odjechał – relacjonuje Łukasz Malczewski-Jachna, który poinformował nas jako pierwszy o policyjnej akcji. Służby odłączyły prąd i gaz, a następnie pirotechnicy zdetonowali, około godziny 22.20, walizkę. Kilkanaście minut później ewakuacja została odwołana i mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Grzegorz Żądło, Łukasz Kądziołka


Tagi:

Komentarze

 1. Tajemniczy 30 listopada, 2017 at 12:35 pm - Reply

  co to za roznica wełnowiec czy józefowiec jak kazdy wie oco chodzi…

 2. Rico 22 czerwca, 2017 at 11:13 pm - Reply

  Najbliższa knajpa to Jugol, chyba że chodziło o Biesiadowo, ale to nie knajpa 😀

 3. Max 22 czerwca, 2017 at 6:50 pm - Reply

  Kazali iść do pobliskiej knajpy a dali ludziom kasę na to?

 4. Rico 22 czerwca, 2017 at 12:36 am - Reply

  Od 1873 w Józefowcu działała huta Hohenlohe, to chyba jasne że Józefowiec to Wełnowiec https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zefowiec

 5. J 22 czerwca, 2017 at 12:05 am - Reply

  Mieszkańcy zostali poinformowani co się dzieje, antyterrorystów było kilku, kilkudziesięciu?!!! – Fantasta jakiś to pisał – Ok 20 policjantów max…

 6. Achim 21 czerwca, 2017 at 11:30 pm - Reply

  Józefowiec nie jest częścią Wełnowca lecz należy administracyjnie do dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. A sama już nazwa Wełnowiec-Józefowiec nie świadczy o relacji “podrzędności” Józefowca do Wełnowca. Dziękuję.

 7. Mateusz Foster 21 czerwca, 2017 at 10:41 pm - Reply

  Pierwsza aktualizacja tekstu powinna dotyczyć nazwy dzielnicy – ul. Kotlarza to Józefowiec, a nie Wełnowiec

  • mieszkaniec Józefowca na Wełnowcu ;) 21 czerwca, 2017 at 11:46 pm Reply

   Dobrze przecież jest. Józefowiec to osiedle położone w dzielnicy Wełnowiec – Józefowiec.

  • Grzegorz Żądło 21 czerwca, 2017 at 10:50 pm Reply

   Józefowiec to część Wełnowca.

   • Przemek 21 czerwca, 2017 at 11:18 pm Reply

    Józefowiec to osiedle w DZIELNICY WEŁNOWIEC-JÓZEFOWIEC

Dodaj komentarz

*
*