Reklama

Podlesianka zremisowała z Ruchem Chorzów, ale odpada z Pucharu Polski

G. Ż.
W Podlesiu to było wydarzenie. Na mecz z Podlesianką przyjechał Ruch Chorzów. Wprawdzie Ruch na skraju upadku, grający w czwartej klasie rozgrywkowej (III liga), w rezerwowym składzie, ale tak czy inaczej, to nadal Ruch. Na boisku nie było widać, że Podlesianka gra w okręgówce, a Ruch z czwartej lidze. Mecz zakończył się remisem, a o tym, że to klub z Chorzowa zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice zdecydowały rzuty karne.

Mimo że oficjalnie mecz, ze względów bezpieczeństwa, odbywał się bez udziału publiczności, kibice z Podlesia próbowali oglądać spotkanie zza płotu. Podobnie jak grupa kibiców Ruchu, która dotarła na mecz około 20. minuty. Przez kilka minut wykrzyczeli kilka obraźliwych haseł na GKS Katowice i Górnika Zabrza, wysłali pozdrowienia do więzienia i zniknęli.

Na boisku w tym czasie dużo się działo. Najpierw w 24. minucie na prowadzenie Ruch wyprowadził Jakub Nowak. Podlesianka wyrównała w 32. minucie po strzale z bliskiej odległości Dariusza Kubackiego. Dwie minuty później Ruch znów prowadził. Wrzutkę z rzutu wolnego wykorzystał Mateusz Iwan.

O ile w pierwszej połowie wyraźną przewagę miał Ruch,  o tyle w drugiej gra się wyrównała. Ostatni kwadrans to już przewaga gospodarzy, którzy wyrównali w 82. minucie po strzale Marcina Widenki. Pod koniec meczu obydwie drużyny mogły strzelić decydującego gola, ale w sytuacji sam na sam piłkarze albo nie trafiali w bramkę, albo bronił bramkarz (Podlesianka).

Na tym szczeblu rozgrywek nie ma dogrywki, więc po ostatnim gwizdku zawodnicy od razu przystąpili do rzutów karnych. Do ostatniej serii wszyscy strzelali celnie. W Podlesiance gole zdobywali kolejno Przemysław Żemła, Krzysztof Renner, Radosław Kaczmarczyk i Seweryn Gancarczyk. W ostatniej serii strzał Jakuba Rzepy obronił Dawid Smug.

W ćwierćfinale PP na szczeblu Podokręgu Katowice odpadł też MK Górnik Katowice, który przegrał u siebie ze Slavią Ruda Śląska 2:8, mimo że do przerwy prowadził 2:0.


Tagi:

Komentarze

  1. Podlesie 11 września, 2019 at 10:35 am - Reply

    A ja się pytam jak to jest, że mecz był zamknięty dla publiczności a Pani Radna z Podlesia wrzucała na Facebook zdjęcia chwaląc się obecnością na trybunach? Są równi i równiejsi? Może o tym napiszecie?

Dodaj komentarz

*
*