Reklama

Po naszym tekście władze Katowic zwróciły się do SRK o przekazanie działki w Dolinie Trzech Stawów

Grzegorz Żądło
Wracamy do sprawy działki w Dolinie Trzech Stawów, którą Spółka Restrukturyzacji Kopalń chce wystawić na sprzedaż. Po tym jak ujawniliśmy plany SRK, prezydent Katowic polecił swoim podwładnym przygotowanie prośby do spółki o nieodpłatne przekazanie terenu na rzecz miasta. Jak ustaliliśmy, dokument wpłynął już do SRK, ale analiza możliwości przekazania działki może trochę potrwać.

Przypomnijmy, 17 stycznia napisaliśmy, że SRK przygotowuje do sprzedaży działkę o powierzchni 1,43 hektara, która jest integralną częścią Doliny Trzech Stawów. Mieści się na niej duży parking oraz część górki, z której zimą dzieci zjeżdżają na sankach. Wprawdzie teren jest w miarę dobrze „chroniony” miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (parking oraz zieleń urządzona), ale nigdy nic nie wiadomo. Zasugerowaliśmy, że teren powinno przejąć miasto.

W odpowiedzi na nasz apel prezydent Katowic zapowiedział kilka dni później rozpoczęcie starań o przejęcie nieruchomości. 20 stycznia z urzędu miasta wyszło pismo do SRK z prośbą o przekazanie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości położonej przy ul. Trzech Stawów.

Jak ustaliliśmy, pismo do SRK dotarło, ale to dopiero początek starań o przejęcie działki. – W zależności od wartości gruntu, zgodę na nieodpłatne przekazanie terenu musi wyrazić zarząd SRK, rad nadzorcza oraz minister właściwy do nadzoru nad spółką. Trudno teraz powiedzieć jak będzie w tym przypadku i ile to wszystko potrwa. Mogę jedynie potwierdzić, że sprawa jest już analizowana – powiedział nam Wojciech Jaros, rzecznik prasowy SRK.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*