Reklama

Zakaz kąpieli w Dolinie Trzech Stawów i w stawie Morawa

Fot. archiwum.

Grzegorz Żądło
Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny nie będzie można korzystać z otwartych kąpielisk w Dolinie Trzech Stawów oraz w stawie Morawa. Powodem jest, też po raz kolejny, brak ratowników.

O tym, że tak tak właśnie może być, pisaliśmy w kwietniu. Już wtedy było wiadomo, że znów będą problemy z obsadą stanowisk ratowniczych na miejskich basenach i kąpieliskach. Potrzeba 35 osób, a umowy zostały podpisane tylko z kilkunastoma. – Nawet na Bugli nie mamy pełnej obsady, podobnie na kąpielisku Rolna. Najpierw musimy zapewnić bezpieczeństwo użytkowników tych miejsc. Jeśli ratowników będzie więcej, wówczas będziemy mogli skierować ich na kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów i na Morawę. Na razie wszystko wskazuje na to, że to jednak się nie uda – mówi Stanisław Wąsala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

MOSiR przejmuje opiekę nad wymienionymi stawami na sezon letni od Zakładu Zieleni Miejskiej. Jeśli oczywiście ma ratowników. Może się więc okazać, że w tym roku obydwa zbiorniki będą niedostępne dla mieszkańców. Oczywiście nikt fizycznie nie uniemożliwi kąpieli, ale znaki zakazu wchodzenia do wody już zostały ustawione. – Nie możemy ryzykować. Jeśli nie ma ratowników, nie można się kapać. Jak ktoś wejdzie do wody, złamie zakaz i zrobi to na własną odpowiedzialność – tłumaczy Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej.


Tagi:

Komentarze

  1. Wojtek 25 czerwca, 2017 at 1:53 pm - Reply

    A nie można zrobić kąpieliska niestrzeżonego?

  2. Demo 23 czerwca, 2017 at 9:14 am - Reply

    Zacznijcie w końcu ludziom odpowiednio płacić to chętnych nie zabraknie do pracy.

Dodaj komentarz

*
*