Reklama

Tłumy na otwarciu wodnego placu zabaw [WIDEO]

Łukasz Kądziołka
Nowa atrakcja w Dolinie Trzech Stawów już pierwszego dnia przyciągnęła setki dzieci. Możliwe, że w Katowicach powstanie więcej takich miejsc.

Przed wejściem do wodnego placu zabaw ustawiła się spora kolejka. Mieszkańcy nie mogli się już doczekać otwarcia nowej atrakcji. Z wodnego placu zabaw mogą korzystać dzieci powyżej 3. roku życia. Jednak dużo rodziców przyprowadziło młodsze dzieci, żeby też mogły pobawić się z innymi. – Czekaliśmy na to już całe wakacje. Byłyśmy tu tydzień temu, żeby zobaczyć jak idą prace – mówi Joanna Byrska, mieszkanka Katowic i mama 3-miesięcznej Klary. Najbliżej do wodnego placu zabaw będą mieli mieszkańcy os. Paderewskiego. Pani Grażyna przyszła tu z siostrzenicą Mają. – Było to potrzebne u nas na dolinie, bo są tutaj stawy, ale są bardzo brudne. A to jest świetna inicjatywa obywatelska. Ta pani, która to załatwiła, to trafiła w punkt – mówi. Ona również oddała swój głos na wodny plac zabaw w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

Miasto nie zamierza powiększać placu, ale jest szansa, że w Katowicach powstaną podobne miejsca. – Niewykluczone, że w innych częściach naszego miasta podobne projekty powstaną. Ale chcemy też zarazić tą ideą inne podmioty funkcjonujące na terenie naszego miasta. Na przykład spółdzielnie mieszkaniowe – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Od dzisiaj atrakcja będzie otwarta dla wszystkich bezpłatnie. Wodny plac zabaw jest czynny w godzinach 9-21. Na razie nie wiadomo jak długo będzie działał. Wszystko zależy od pogody.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*